Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vstupné 2013? Divák si připlatí....

15.03.2013 | Autor: Petr Šulčík
Vstupné 2013? Divák si připlatí....
Na kolik vás přijde závod mistrovství Evropy nebo nového seriálu Rallycross Challenge Europe?

V poslední době byla nejvíce diskutovaný tématem výše startovného v rámci IMG FIA European rallycross championship. Jak se ovšem zdražování dotkne příznivců a fanoušků rallycrossu. Na kolik nás přijde vstupné ve srovnání s uplynulými sezonami?

V minulé sezoně se cena na jednotlivých závodech pohybovala od 20 EUR do 25 EUR za "pass" na celý víkend. Nedávno byly zveřejněny ceny vstupenek na první závod IMG FIA European rallycross championship v anglickém Lydden Hillu. Cena této vstupenky je 35 liber (přes 40 EUR). Naproti tomu na první závod Rallycross Challenge Europe v Rakousku (Melk - Wachauring) je stanoveno vstupné 25 EUR za víkendový lístek. Jak je tedy vidět příští sezona se prodraží nejen jezdcům a týmům, ale také rallycrossovým příznivcům. Podobné vstupné jako v Anglii lze pochopitelně očekávat na dalších závodech IMG FIA European rallycross championship. Jaký to bude mít dopad na celkový počet fanoušků se uvidí až po několika závodech. Osobnost, jakou bezesporu ex-mistr světa v rally Petter Solberg je, přitáhne příznivce, ale o nějaký obrovský nárůst, který si IMG slibuje, pravděpodobně nepůjde.

V níže přiložené tabulce se můžete podívat na kolik vás přijde vstupné na ostatní motoristické disciplíny. Srovnání je obtížné, při rally na určitě nebudete sedět na kryté tribuně jako při mistrovství světa cestovních vozů (WTCC) nebo při Moto GP. Nikde jinde se ovšem nedostanete tak blízko projíždějícímu autu jako při automobilových soutěžích. Rallycross a autocross nabízí kompromis. Málokde na vás čekají sedačkové tribuny, ovšem vozům nejste tak daleko jako na klasických autodromech.

A kam se chystáte vy? Máte nějaký zajímavý příběh nebo deníček z nějakého výletu za rallycrossem? Napište nám (email: info@rallycross.cz), váš příběh rádi zveřejníme.

Seriál Cena
WTCC 5-35 EUR
MotoGP 70 - 200 EUR
WRC 40 - 60 EUR
ME autocross 16 EUR

Pozn.: Ceny WTCC a MotoGP jsou uvedeny od nejnižších za přírodní tribuny po nejvyšší za kryté tribuny.