Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Telegraficky z Evropy (ze světa)

20.03.2013 | Autor: Petr Šulčík
Telegraficky z Evropy (ze světa)
Jedenáct dní zbývá do startu prvního závodu ME. Přípravy vrcholí.

Novým designem vozu se prezentoval loni třetí muž ME Tanner Foust. Zároveň zveřejnil své plány pro rok 2013. Kromě Global rallycross championship a X Games se představí na vybraných závodech mistrovství Evropy. V Lydden Hillu chybět nebude.

Na trati, kde se odehraje první závod IMG FIA European rallycross champinship 2013 se konal druhý závod belgického a první podnik anglického mistrovství. Divizi SuperCars vyhrál v Lydden Hillu Kevin Procter před Godfreyem a Kuypersem. Poprvé se v závodě za volantem vozu Citroën DS3 ukázal Andreas Bakkerud a skončil po technických problémech ve finále osmý. V divizi TouringCars byl nejrychlejší Derek Tohill, který pravděpodobně první závod vynechá. "Uvidíme kolik jezdců bude startovat v ME v rámci naší divize, poté zveřejníme plán pro rok 2013," prozradil Tohill.

Petter Solberg

Tak kdy už to bude? 

Přípravy na sezonu vrcholí u většiny týmů. Na voze Pettera Solberga pracuje dvanáct lidí v čele s technickým šéfem Simonem Levettem, aby všechno bylo připraveno ke startu v Anglii. Na snímku je vidět zapracování motoru do vozu. Samotný jezdec už se nemůže dočkat až si auto vyzkouší. O další motovaci se mu postaral jeho bratr Henning, kterého v úvodním podniku uvidíme ve voze Saab 9-3 od Pera Eklunda. Pravděpodobně nezůstane jen u tohoto startu a v dalším průběhu sezony usedne podobně jako bratr do nově postaveného auta.

Český reprezentant Ondřej Smetana by na startu úvodního podniku nechtěl chybět, práce na novém autě je ovšem stále dost. Takže jestli do Anglie tým LS Racing vyrazí se bude vědět skutečně až na poslední chvíli.

Smetana

Nový vůz Ford Fiesta Ondřeje Smetany

A kdo další z českých jezdců se představí na úvodním závodě? Mezi přihlášenými je Roman Častoral, nikdo další svůj start neplánuje. Termín uzávěrky přihlášek  byl posunut na 24. března. Takže ještě nějaký čas zbývá.

Do rallycossu míří také další značky. Liam Doran už testoval Mini WRC a britský tým Prodrive by se rád v budoucnu do rallcrossového kolotoče zapojil. Podobně to vypadá také s dalším rallyovým speciálem Hyundai i20 WRC.  Tento vůz se svým týmem připravuje pro sezonu 2014 norský jezdec Frode Holte.