Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Veverka se postaral o drama v divizi 1A

3.07.2010 | Autor: Petr Šulčík
Veverka se postaral o drama v divizi 1A
Pojďme se v rychlosti podívat na účinkování českých jezdců v Höljes.

První série rozjížděk začala jako obvykle divizí 2. V té jsme měli díky nepřítomnosti Romana Častorala pouze jediného zástupce a tím je Josef Iro. Tomu se start příliš nevyvedl a po celou rozjížďku se držel na chvostu své kvalifikační skupiny.

V divizi 1A startoval jako první z Čechů Pavel Vimmer. Ten se po startu propracoval na druhé místo, které se mu nepodařilo uhájit a dorazil do cíle jako třetí. Dalším startujícím v této divizi byl Václav Veverka, který se postaral divákům o napínavou podívanou. Po startu se protáhl vnitřkem na druhé místo, ale to po první zatáčce neudržel a tak hned takticky zajel do Joker Lapu. Dále pokračoval na třetím místě. V předposledním kole se probojoval na místo druhé. Pak před ním jedoucí Marthinsen zamířil na svůj povinný průjezd Joker Lapem a nastala Václavova chvíle. Vycítil svou šanci na vítězství a zabojoval. Oba jezdci bok po boku přeletěli skok před cílovou zatáčkou a Václav se vítězně protáhl cílem. V další kvalifikační skupině jsme mohli na startu vidět Jaroslava Kalného. Tomu se start vydařil a do rozhodující první zatáčky se přiřítil jako první. Jeho vítězství mohl ohrozit snad jen Meyer, který se mu držel celou rozjížďku v patách. Jeho rychlý průjezd Joker Lapem by mohl Jaroslava ohrozit, ale na chystané drama nakonec vzhledem technické závadě Meyera nedošlo a Jarda s přehledem vítězně dorazil do cíle. Posledním startujícím Čechem v 1. rozjížďce divize 1A byl Zdeněk Čermák. Ten se po startu objevil v první zatáčce na druhém místě. První dvě kola se těsně držel za vedoucím Timerzyanovem, ale ten postupně utvrzoval své vedení a po průjezdem Joker Lapem skončil Zdenek na třetím místě.

Profesorskou jízdu předvedl Pavel Koutný v divizi 1, kdy po výborném startu udržel vedení až do cíle.

 

Autor: Alice Kotková