Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Gajdoš přestupuje do SuperCars

17.02.2019 | Autor: Petr Šulčík
Gajdoš přestupuje do SuperCars
Mladý slovenský talent Marián Gajdoš po roce v divizi SuperTouringCars -1600 zamíří mezi nejsilnější vozy.

Teprve sedmnáctiletý slovenský jezdec Marián Gajdoš za sebou má svou první rallycrossovou sezonu. Kariéru v motorsportu začínal v šesti letech na minikárách, loni následoval přestup do rallycrossu. "Minikáry jsou pro začátek dobrou volbou. Je zde mnoho kategorií, točí se kolem hodně lidí. Pro začínající jezdce je to dobrá volba, i když minikáry nemají motor, jsou brány jako plnohodnotný motoristický sport," říká na úvod Marián Gajdoš. "Každá motoristická disciplína má něco do sebe. Rallycross je hodně různorodý a v poslední době šel hodně dopředu. Jezdí se na střídavém povrchu, technika je jedinečná a ojedinělá. V šesti kolech se toho někdy stane více než v padesáti formule 1," vysvětlil dále svůj přechod k rallycrossu slovenský jezdec.

Gajdoš

V první sezoně skončil s vozem Ford Fiesta v divizi SuperTouringCars -1600 v zónovém šampionátu na pátém místě, v mistrovství Slovenska na třetí pozici. "S první sezonou jsem velmi spokojený. Nečekal jsem, že budu schopen se zapojit do soubojů o přední příčky. Startovat v rámci zónového šampionátu jsme vůbec neměli v plánu. Hlavně jsem si potřeboval zvyknout na pro mě nový systém rallycrossu a všech věcí okolo. Každá trať pro mě byla nová, šlo i o to získat další zkušenosti do budoucna, " hodnotí Gajdoš svou první sezonu.

Gajdoš

Největší dojem na něj udělal závod v maďarském Nyirádu, kde se sešla ve všech divizích velká konkurence. "Soupeři měli techniku na úplně jiné, lepší úrovni, přesto jsem ve finále dokázal dojet na čtvrtém místě. Vypadalo to i na lepší výsledek, ale po startu jsem se zapletl do kolize a po opakovaném startu se mi na druhé pozici otevřela kapota. Nyirád je jedna z nejlepších tratí, co jsem zatím poznal," řekl Gajdoš.

ZSE 2018 - Slovensko

V roce 2019 Gajdoše uvidíme s vozem Ford Focus v nejsilnější divizi Supercars. "V tomto roce nás čeká velká výzva. Z divize STC -1600, kde jezdí pro mě už nyní "autíčka" se přesuneme do SuperCars s vozem Ford Focus, se kterým jsem startoval na Setkání mistrů v Sosnové a na Rallycross Cupu. Změn je pro tuto sezonu hodně. Nové logo, noví lidé v týmu. Půjde o to získat co nejvíce zkušeností, naučit se správně zacházet s novým autem a odjezdit co nejvíce závodů. Teprve poté mohou následovat další kroky v mé jezdecké kariéře," uzavírá Marián Gajdoš.