Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ve Francii opět zvítězil Kristoffersson

3.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Ve Francii opět zvítězil Kristoffersson
Švédský jezdec Johan Kristoffersson se stal vítězem devátého podniku mistrovství světa ve francouzském Lohéacu.

Stylem start - cíl vyhrál jezdec týmu Volkswagen Johan Kristoffersson devátý závod mistrovství světa v rallycrossu a upevnil si vedení ve světovém šampionátu. Na druhém místě skončil na svém domácím závodě Sebastien Loeb, třetím místem se na stupně vítězů vrátil Mattias Ekström. Druhý den jezdcům velice zkomplikovalo počasí, když celý den pršelo. Čtvrtý ve finálové jízdě skončil Andreas Bakkerud před Petterem Solbergem, kterého postihl defekt pneumatiky. Finále opět nedokončil druhý jezdec Peugeotu Timmy Hansen, který startoval z první řady.

MS 2017 - Francie

Ve finále evropského šampionátu divize Supercar se z vítězství radoval Thomas Bryntesson, když se po startu, z druhého místa dokázal dostat před Tamase - Pála Kisse. Třetí místo vybojoval Firmin Cadeddu. V divizi Super1600 vyhrál Krisztián Szabó před domácím Maximilenem Evenem a Ulrikem Linnemannem. Do semifinálové dvanáctky se probojovali také dva čeští jezdci Josef Šusta a Pavel Vimmer, ale ani jeden z nich se do finále nedostal. Pro ostatní české jezdce skončil závod už po kvalifikacích. V kategorii RX2 triumfoval Cyril Raymond.

Přehled výsledků - MS 2017 - Francie (Lohéac)