Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Sosnové probíhá rekonstrukce

13.07.2017 | Autor: Petr Šulčík
V Sosnové probíhá rekonstrukce
Redakční spolupracovník Prokop Siwek ze serveru Motorsport revue byl na obhlídce začínající rekonstrukce na okruhu v Sosnové u České Lípy.

Na autodromu v Sosnové u České Lípy se místo závodních aut pohybuje těžká technika. Podívali jsme se, co se tam vlastně děje, a zeptali se, jaké jsou další plány majitelů. Povrch závodní dráhy, její okolí včetně svodidel a zázemí, stejně jako prostory pro diváky, to vše volá po rekonstrukci už několik let. Takže, areál je dočasně uzavřen a rekonstrukce opravdu začala. Její první fáze by měla trvat přibližně dva měsíce.

Rekonstrukce - Sosnová 2017

Cestáři během minulého týdne dokončili frézování tratě, a dnešním dnem začali asfaltovat. Na autodromu pracují tři finishery, a asfalt, který pokládají, má mít tu nejkvalitnější „dálniční“ strukturu. V této fázi rekonstrukce dojde také mimo jiné na svodidla. Zázemí se dostane na řadu příští rok.

Majitelé počítají s tím, že v závěru srpna už bude autodrom zase v provozu. Podle kalendáře by se v termínu 15.-17. září měl uskutečnit podnik mistrovství Evropy supermoto. Do Sosnové by se měl také vrátit špičkový evropský rallycross. Naposledy se zde konal závod European Rallycross Challenge (RCE) v roce 2015. Ve výhledu jsou například také závody motokár.

Rekonstrukce - Sosnová 2017

Rekonstrukce - Sosnová 2017

foto: Prokop Siwek - Motorsport revue