Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Norsku vyhrál opět Kristoffersson!

10.06.2018 | Autor: Petr Šulčík
V Norsku vyhrál opět Kristoffersson!
Johan Kristoffersson se stal vítězem pátého podniku mistrovství světa v Norsku. Druhý skončil Mattias Ekström a třetí Petter Solberg.

Podruhé za sebou a celkově počtvrté v sezoně zvítězil švédský jezdec Johan Kristoffersson ve rámci mistrovství světa v rallycrossu. V norském Hellu nedal nikomu šanci a vyhrál všechny čtyři kvalifikace, semifinále i finálovou jízdu. Na druhém místě skončil Mattias Ekström, třetí místo obsadil Petter Solberg. Na začátku finálové jízdy spolu kolidovali Andreas Bakkerud a Timmy Hansen. Kristoffersson se do vedení dostal hned po startu, Solberg ho následoval. Až po průjezdu joker lapem se před Solberga dostal Ekström. Na dalších místech finále dojeli Kevin Hansen, Timmy Hansen a Andreas Bakkerud.

MS 2018 - Norsko

MS 2018 - Norsko

V mistrovství Evropy divize Super 1600 zvítězil Jesse Kallio před Aydarem Nurievem a Rokasem Baciuškou. Ani jeden z českých jezdců se do finále neprobojoval, Jan Skála skončil ve své jízdě pátý (po diskvalifikaci Isaksaetreho), stejně v dalším semifinále dopadl i Josef Šusta, kterého hned po startu po kolizi se soupeři zpomalil defekt pneumatiky. V kategorii RX2 triumfoval Belgičan Guillame De Ridder, v Touringcar Daniel Holten.

MS 2018 - Norsko

MS 2018 - Norsko

Přehled výsledků - MS 2018 - Norsko (Hell)