Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Höljes opět vyhrál Kristoffersson!

1.07.2018 | Autor: Petr Šulčík
V Höljes opět vyhrál Kristoffersson!
Pátým letošním vítězstvím Johana Kristofferssona skončil šestý závod mistrovství světa ve švédském Höljes.

Švédský jezdec Johan Kristoffersson vyhrál také šestý závod mistrovství světa ve švédském Höljes. Znamená to pro něj páté vítězství v sezoně a opětovné navýšení náskoku v čele světového šampionátu. Ve finálové jízdě nedal nikomu šanci a vyhrál stylem start - cíl. Druhé místo vybojoval Andreas Bakkerud a třetí jeho týmový kolega Mattias Ekström. Pořadí se v závěrečném kole několikrát měnilo. Těsně před cílem vyletěl mimo trať Timmy Hansen, který bojoval právě ve skupině s Bakkerudem a Ekströmem. Výsledky se nakonec ještě změnily po zasedání sportovních komisařů, kteří vyloučili z finále Mattiase Ekströma. Na třetí místo se tím posunul Jerome Grosset - Janin, čtvrtý byl Timmy Hansen a pátý jeho bratr Kevin. Smůlu měl opět Petter Solberg, který z prvního místa odstoupil v semifinálové jízdě.

MS 2018 - Švédsko

MS 2018 - Švédsko

V evropském závodu divize Supercar zvítězil Reinis Nitišs. V průběhu finále se před něj sice dostal Cyril Raymond, ale sportovní komisaři ho poté posunuli na čtvrté místo. Druhý skončil Thomas Bryntesson a třetí Lukas Walfridson. Český jezdec Aleš Fučík obsadil konečnou čtyřiadvacátou pozici. V divizi Touringcar se z vítězství radoval Fredrik Magnussen, ale titul evropského šampiona získal o jediný bod Sivert Svardal, druhý v cíli švédského závodu. V kategorii RX2 zvítězil Guillame De Ridder.

MS 2018 - Švédsko

MS 2018 - Švédsko

MS 2018 - Švédsko

Přehled výsledků - MS 2018 - Švédsko (Höljes)