Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Buxtehude vyhrál Hvaal, Timerzyanov se stal mistrem Evropy!

22.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
V Buxtehude vyhrál Hvaal, Timerzyanov se stal mistrem Evropy!
Ruský jezdec získal potřebný počet bodů k zisku titulu už po rozjížďkách, finále vyhrál Hvaal. V divizích Super 1600 a TouringCars zvítězili Nitiss a Larsson.

Timur Timerzyanov skončil v rozjížďkách na druhém místě za Petterem Solbergem, připsal si patnáct bodů, což mu stačilo k zisku titulu mistra Evropy. Jeho největší konkurent Davy Jeanney získal body za šesté místo, Timmy Hansen byl jedenáctý. Boj o druhé místo mezi francouzským a švédským jezdcem  v šampionátu rozhodlo první semifinále, kde šel Timmy Hansen přes střechu. Davy Jeanney tak je letošním vicemistrem Evropy. Samotné finále bylo přerušeno červenou vlajkou po zastavení Walfridsona (hořel mu vůz) v joker lapu a vedení závodu se rozhodlo finále nerestartovat. Zvítězil tak Hvaal před Bakkerudem, Doranem a Timerzyanovem. Petter Solberg neujel ve finále stejně jako v minulém závodě v Rakousku ani jedno kolo (po startu po kontaktu s Doranem narazil do svodidel).

ME 2013 - Německo

Dramatickou bitvu o druhé místo v divizi Super1600 pro letošní rok vyhrál Ildar Rakhmatullin. Nitiss si připsal v Německu další vítězství, druhý se umístil Shigabutdinov před Linnemanem, který tak odsunul na čtvrté místo v konečném pořadí Eric Färéna. Ten dojel na pátém místě před Rakhmatullinem. Ondřej Smetana skončil po rozjížďkách na desátém místě a ve druhém semfinále dojel šestý.

V divizi TouringCar zvítězil Robin Larsson před Bratenem a Habjorgem. Tímto výsledkem se mu podařilo dostat na druhé místo v mistrovství před Romana Častorala. Český jezdec skončil v rozjížďkách po kolizi ve třetí (do té čtvrté vzhledem k poškození auta nenastoupil) až na posledním místě. Ve druhém semifinále skončil čtvrtý a do finále nepostoupil. 

Kompletní výsledky závodu zde.