Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Úvod v Buxtehude pro Solberga

21.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Úvod v Buxtehude pro Solberga
Norský jezdec zatím suverénně vévodí divizi SuperCar, stejně jako Reinis Nitiss v Super1600. V TouringCar vyhrál obě rozjížďky Robin Larsson.

Poslední závod letošního mistrovství Evropy rozhodne již jen o titulu v divizi SuperCar, ve zbývajících dvou divizích je o titulu rozhodnuto. Ruskému jezdci Timuru Timerzyanovi stačí k zisku titulu skončit po rozjížďkách na osmém místě. Svůj cíl zatím plní, když je průběžně druhý za Petterem Solbergem. Nor si počínal suverénně a obě své rozjížďky vyhrál. Navíc dosáhl také nejrychlejších časů. "Byl to pro mě perfektní den. po výborných startech jsem si mohl jízdu docela užívat," komentoval Petter Solberg své počínání. Za druhým Timerzyanovem je na třetím místě Peter Hedström. Davy Jeanney si boj i titul zkomplikoval hned v první rozjížďce, když nezajel do joker lapu. Průběžně je dvanáctý, další kandidát na titul Timmy Hansen zabírá šestou pozici.

ME 2013 - Německo

V divizi Super1600 opět dominuje Reinis Nitiss (dvě první místa v rozjížďkách) před Linnemannem a Zagumennovem. Český jezdec Ondřej Smetana je po prvním dni na devátém místě. Ve druhé rozjížďce svou jízdu vyhrál a zaznamenal sedmý čas. "První rozjížďka se mi vůbec nepovedla. Ve té druhé se mi podařil start a jízdu jsem vyhrál. Pocitově to pro mě bylo daleko lepší. Uvidíme jak se bude dařit dál," zhodnotil Ondřej Smetana první den. V divizi TouringCar vede Larsson před Pauwelsem a Tohillem. Roman Častoral dojel v první rozjížďce na sedmém a ve druhé po přetočení v první zatáčce po nárazu od Nordgaarda (byl z rozjížďky vyloučen) na osmém místě. Stejné místo zaujímá český jezdec také celkově. "První zatáčka je tu hrozná loterie. Když se vám povede start, v první zatáčce zabrzdíte, tak do vás zezadu někdo narazí. Zítra do toho půjdu naplno, je třeba získat body potřebné k zisku druhého místa v šampionátu."

ME 2013 - Německo