Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Uzávěrka přihlášek na Sosnovou se blíží!

29.05.2020 | Autor: Tisková zpráva
Uzávěrka přihlášek na Sosnovou se blíží!
V úterý 2. června bude dle předběžných přihlášek jasnější, jak se bude v Sosnové závodit.

K dnešnímu dni je na úvodní závod, který se má jet dle původního plánu jako zónový a dále také jako národní šampionát české a slovenské republiky, přihlášena necelá stovka jezdců. Vyhlášen je též pro historiky a klubové poháry Mascom a Rallycross Cup. Od účasti nakonec upustila polská motoristická federace, která tento závod ze svého kalendáře vyškrtla.

O aktuální situaci informuje hlavní organizátor akce Lukáš Dufek. "U některých týmů máme již potvrzeno, že se budou přihlašovat, u některých předpokládáme, že se ještě přihlásí. Podle našich předpokladů by to mohlo být ještě něco mezi 25 – 50 jezdci. Včera bohužel přišla informace, že vzhledem k aktuální situaci v Polsku, nebude moci být zatím vyhlášen jejich národní šampionát, který měl začít stejně jako ten náš, v Sosnové. Od některých týmů však víme, že by i tak určitě rády dorazily, záležet bude na tom, zda budou otevřeny hranice a jaké budou nastaveny podmínky při návratu domů."

"Již nyní se oproti původnímu plánu rýsuje verze závodu, která by byla rozdělena do dvou dní, takže při počtu do 120 startujících by se první den v odpoledních hodinách udělaly kompletní technické a administrativní přejímky a závod by se pak odjel během dne druhého. Pokud bude více jak 120 startujících, tak by se navíc první den odjely tréninky a první kvalifikační jízdy."

"Velmi intenzivně sledujeme situaci ohledně nařízení týkajících se limitů počtů diváků a podmínek souvisejících s jejich pohybem v areálu závodiště. Pokud bude možné avizované rozdělování do sekcí, tak areál Autodromu v Sosnové díky své rozloze umožňuje využít několika prostor, které by byly určeny pouze pro diváky. Ještě chceme nějakou chvíli počkat, zda budou bližší informace, ale zatím to vypadá, že na tribuny v areálu bychom řešili prodej vstupenek formou předprodeje. Jde o to, že jen týmy, včetně pořadatelského, mohou mít při větším počtu startujících klidně v součtu i přes 700 lidí. Na protilehlý přírodní val, který se také jako přírodní divácká tribuna využívá, bychom vstupenky prodávali na místě."

"Dále také řešíme avizovaný projekt - LIVESTREAM – online vysílání ze závodů. V příštím týdnu bychom chtěli vyjet s podrobnějšími informacemi, jak by to mělo vypadat, probíhat a jak byste mohli tento projekt podpořit, abychom ho mohli společně realizovat. Věříme, že v námi zamýšleném formátu by to mohlo českému rallycrossu pomoci."

Přihlašovací formulář - PŘIHLÁŠKA RX SOSNOVÁ 2020

Průběžný seznam přihlášených jezdců - RX SOSNOVÁ 2020