Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Úspěšný vstup týmu Peugeot-Hansen

3.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Úspěšný vstup týmu Peugeot-Hansen
V divizi Super 1600 byl v prvních dvou rozjížďkách nejrychlejší nováček Nikita Misyulya, V Touring Car vládne Daniel Lundh. Z českých jezdců je na tom nejlépe Pavel Vimmer.

V první sérii rozjížděk divize Super Car se toho příliš zajímavého nestalo. Větší drama přinesla až poslední rozjížďka druhé série. Po startu nedobrzdil Petter Solberg do první zatáčky. Po kontaktu se před něj dostal Timur Timerzyanov. Solberg kvůli technickému problému jízdu nedokončil. Ruský jezdec sice jízdu vyhrál, ovšem následně byl vyloučen. Později ovšem vedení závodu vrátilo ruského jezdce na první místo. Technické problémy měl v této jízdě také Timmy Hansen. Rychlou a čistou jízdou v obou rozjížďkách se prezentovali oba jezdci týmu OMSE, kteří jsou na druhém a třetím místě v pořadí Bakkerud a Nitišs. Technické problémy zatím provázejí tým Liama Dorana, který se vůbec nesvezl.

MS 2014 - Portugalsko

Zajímavá je situace v divizi Super 1600. Kvůli nepovoleným zásahům do karoserie vozů vozí většina jezdců této divize čtyřicetikilové závaží. Postihnuty nebyly jen vozy Škoda Fabia týmu Volland Racing a twinga týmu Set Promotion. A to i přes to, že jsou na tom úplně stejně jako vozy ostatních. Techničtí komisaři tak opět měří dvojím metrem. Po prvním dnu vede Nikita Misyulya s fabií před Zagumennovem a Shigabutdinovem. Čtvrtý je Linemann před Pavlem Vimmerem. "Jsem spokojený, nebýt toho závaží mohl jsem na tom být ještě lépe, Uvidíme jak tato situace nakonec dopadne," prohlásil Pavel Vimmer. Z dalších českých jezdců je na tom nejlépe jedenáctý Ondřej Smetana, třináctý je Václav Veverka a patnáctý Zdeněk Kučera. "V první rozjížďce mi nevyšel start, ve druhé jsem udělal chybu v joker lapu. Od toho se odvíjí výsledek," řekl Ondřej Smetana. "Nemůžu se do toho vůbec dostat, snad to zítra půjde lépe," uvedl zklamaně Václav Veverka. "Dělám spoustu chyb. Cíl pro zítřek je dostat se do semifinálových jízd," prohlásil Zdeněk Kučera.

MS 2014 - Portugalsko

V divizi Touring Car je zatím nejrychlejší švédský jezdec Daniel Lundh před Lonou a Kjetilem Larsenem. V RX lites dominuje Sebastien Eriksson.