Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Marek Zeman: "Návrat bude těžký!"

18.10.2012 | Autor: Petr Šulčík
Marek Zeman: "Návrat bude těžký!"
Marek Zeman se v Sosnové představí s novým vozem.

Po téměř roce se na rallycrossovou trať vrací jedna ze známých tváří. Marek Zeman se v závěrečném závodě mistrovství republiky představí za volantem nově postaveného vozu Ford Fiesta Mk7 v divizi SuperCars.

„Nečeká mě nic lehkého. Bude to, jako kdybych začínal úplně od začátku. Chci hlavně dobře odprezentovat nový vůz. Neočekávám žádný velký sportovní úspěch. Je škoda, že se nám auto nepodařilo dodělat dříve,“ říká jezdec, kterého mohli příznivci vidět naposledy s vozem Mitsubishi Lancer na loňském Setkání mistrů. „Fiestu poprvé vyzkouším až v závodě, zatím jsem s ní neujel ani metr,“ dodal.

Marek Zeman - Ford Fiesta Mk7

Jde o podobný vůz, se kterým letos v mistrovství Evropy startoval Pavel Koutný. „Co se týče podvozku, tam bychom na tom měli být podobně jako on. Disponujeme tlumiči Rieger. Zaostávat budeme zřejmě s motorem, který bude potřeba v zimě doladit. Ten pro nás připravuje známý motorář Mike Callaghan,“ uvedl Zeman.

Ani Marek Zeman zatím neví, co v příští sezoně pojede. „Uvidíme, jak nakonec všechno dopadne, které mistrovství bude vypsáno. To nikdo ještě dnes neví. Rád bych se zúčastnil závodů, které jsou v dosahu České republiky. V úvahu rozhodně nepřichází skandinávské podniky,“ prohlásil Zeman.

Marek Zeman - Ford Fiesta Mk7

Marek Zeman - Ford Fiesta Mk7