Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

TitansRX obdržel statut mezinárodní série FIA

19.04.2019 | Autor: Petr Šulčík
TitansRX obdržel statut mezinárodní série FIA
Nový rallycrossový seriál TitansRX, který byl přejmenován z GRC Europe, obdržel statut mezinárodní automobilové série FIA.

Tým kolem Maxe Puchera musel nejprve nově vzniklou sérii přejmenovat na TitansRX. Následně obdržel od Mezinárodní automobilové federace FIA statut mezinárodní automobilové série. Organizátoři upustili od záměru jet šampionát ve dvou divizích. Klasické vozy SuperCars se v sérii neobjeví, zůstane jen u vozů PantheraRX6, které staví právě MJP Racing. Doplní je podpůrné kategorie. V každé zemi půjde o jinou třídu a divizi.  Nový ambasadorem TitansRX se stal Ari Vatanen.

Ari Vatanen

"Poslední měsíce pro nás byly velice hektické. Nakonec se vše podařilo a výsledkem je obdržení statutu mezinárodní automobilové série od FIA. Nakonec u nás nebudou startovat vozy divize SuperCars a vše bude směřovat k nové divizi s vozy PantheraRX6. Startovní pole doplníme dalšími kategoriemi, ať už půjde o divizi Super1600, SuperNationals, Crosscarts nebo Retro RX. Zájem jezdců o nová auta předčil naše očekávání. Je vidět, že když se auto postaví pod kontrolovanými náklady, může to fungovat a diváci se mohou těšit na zajímavý rallycross," myslí si Max Pucher. Společně s kalendářem byly potvrzeny i přímé přenosy na Eurosportu 1 a 2. Testovací závod se uskuteční ve Fuglau 4. a 5. května.

Aktuální přehled jezdců TitansRX pro sezonu 2019

Alex Wurz - bývalý jezdec formule 1 a dvojnásobný vítěz 24 hodin Le Mans
Toomas Heikkinnen - vicemistr světa v rallycrossu 2014 a vítěz GRC 2011
Reinhold Sampl - mistr Rakouska v rally ve třídě M1
Timmy Hansen - vicemistr světa v rallycrossu 2015
Kevin Hansen- mistr Evropy v rallycrossu 2016
Hayden Paddon - vítěz závodu mistrovství světa v rally
Stephane Sarrazine - bývalý jezdec formule 1 a dvojnásobný vítěz Le Mans Series
Lukacs "CsuCsu" Kornel - účastník WRX a WRC
Andreas Steffen - účastník WRX
Andrew Jordan - účastník, vítěz britského mistrovství cestovních vozů 2013

Kalendář TitansRX 2019

GRC Europe 2018