Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Těžký rok Pettera Solberga

10.09.2018 | Autor: Petr Šulčík
Těžký rok Pettera Solberga
Norský jezdec za sebou má těžký rok. Poté co hrozilo, že kvůli nemoci bude muset být v týmu PSRX nahrazen, se nyní chce vrátit do bojů o vítězství.

"Poslední rok byl strašidelný, ale teď jsem zpátky...," začíná Petter Solberg povídání o problémech, které si v posledním roce prožil. Je to přesně rok. Závod v Rize byl pro celý tým PSRX Volkswagen zvláštní. Zatímco Johan Kristoffersson slavil zisk mistrovského titulu, navíc se podařilo zajistit vítězství i mezi týmy, Petter Solberg skončil po kolizi v první zatáčce semifinálové jízdy se zlomenou klíční kostí v nemocnici. Necelé dva týdny poté už opět závodil na dalším závodě v Buxtehude. Dokonce vyhrál kvalifikaci a semifinále. Ve finále skončil čtvrtý a ukázal jakým je závodníkem.

MS 2018 - Španělsko

Nyní norský jezdec poprvé promluvil o problémech, které prodělal za posledních dvanáct měsíců. "Kdo mě zná, ví dobře, že jsem vždy měl hodně energie. Nemohl bych zůstat jen tak sedět a nic nedělat. To bych nebyl já. Před nějakým časem jsem se ovšem začal cítit dost unavený. Stále se to zhoršovalo, ale nepřisuzoval jsem tomu velkou pozornost. Polámané kosti z loňské Rigy zdravotnímu stavu nepomohly, ale doktoři odhalili problém s jednou z mých plic. Existuje velmi dlouhý název této nemoci, ale zjednodušeně jsem vyráběl příliš mnoho železa. Naštěstí si toho lékaři všimli a nasadili léky. Po mnoho testech se podařilo najít správnou dávku. Během této doby přišly problémy se zrakem, často jsem se třásl. Byl to strašidelný čas. Nevěděl jsem proč se to děje. Během závodění jsem se i díky návalu adrenalinu cítil lépe, ale po závodě jsem se cítil vyčerpaný. Po oficiálním testu ve Francii jsem dokonce musel do nemocnice. V týmu jsme přemýšleli i o mém náhradníkovi, protože kdyby se můj stav nadále zhoršoval, nemohl bych pokračovat."

MS 2018 - Portugalsko

"Po letošním závodě ve Švédsku se ovšem můj stav zlepšil a já se začínám cítit lépe. Mám více energie. V posledním období jsem ani moc nekomunikoval s médii a fanoušky. Vždy jsem se rád setkal s lidmi a hovořil s nimi, ale nebyl jsem schopen. Moje léčba ještě není u konce, ale doktoři jsou spokojeni se současným průběhem léčby. Musím poděkovat své rodině, Pernille, Oliverovi a celému týmu Volkswagen PSRX."

A teď do Rigy....!"