Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Václav Veverka - hodnocení sezony 2012

17.01.2013 | Autor: Petr Šulčík
Václav Veverka - hodnocení sezony 2012
Talentovaný jezdec vybojoval titul vicemistra republiky v divizi Super 1600.

Před loňskou sezonou vůbec nevěděl jestli nějaký závod pojede. Nakonec se na poslední chvíli na úvodním závodě mistrovství Evropy v anglickém Lydden Hillu objevil a nevedl si vůbec špatně. Ve druhé polovině sezony se soustředil na mistrovství republiky, kde získal druhé místo v divizi Super 1600.

Se sezonou spokojenost

"Má letošní sezona byla rozdělena na účast ve dvou mistrovstvích - ME a MMČR. Evropu jsme chytli hned od začátku a po závodě v Anglii jsme byli optimisticky naladěni. Auto i já jsme byli ve velmi dobré kondici a jen nevybíravý zásah Faréna mě připravil o velice dobré umístění. Potom nás ale začaly pronásledovat technické problémy, zejména s elektronikou. Zklamaný jsem byl v maďarském Nyírádu a v Greinbachu. Od těchto závodů jsem očekával více. K tomu se přidalo trochu závodnické smůly a další působení v ME již nebylo zdaleka podle našich představ. Navíc jsme díky tomu propásli první dva závody MMČR. Když už bylo jasné, že v Evropě nemáme šanci na zásadní úspěch, soustředili jsme se na zbytek závodů mistrovství republiky. Zde se nám naopak začalo velmi dařit. Dvěstěšestka již fungovala naprosto spolehlivě. Technicky má ještě rezervy na podvozku, ale to je bohužel otázka financí. V každém z absolvovaných závodů MMČR jsem byl na stupních vítězů. Ještě před posledním závodem v Sosnové jsem měl šanci na titul. Zajel jsem sice ve velmi silné konkurenci perfektní třetí místo, ale Freudenthalerovi páté místo k zisku titulu stačilo. I tak jsem vzhledem k počtu absolvovaných závodů s celkovým výsledkem velice spokojen."

Úsporná opatření

"Bohužel i český mistrák dnes vyžaduje v naší divizi velké nároky na finance. My jsme se účastnili poměrně úsporně, což bylo patrné například v Hornu, kdy celý závod vytrvale pršelo. Na tak extrémně mokrou trať jsme neměli vhodné obutí. Celkově jsem spokojen s dobrými vztahy, které panují mezi většinou závodníků. Z pohledu mého závodění jsem spokojen s koncem sezony. Nespokojen jsem s mnoha věcmi, ty je třeba ale řešit tam, kde to má smysl, nikoliv přes média."

MMČR 2011 - Melk - Rakousko

Republikové mistrovství jde dopředu

"Úroveň se od minulého roku posunula k lepšímu, na každém závodu se v divizi Super 1600 sešlo okolo dvanácti aut, většina poměrně vysoké úrovně. Každopádně to stále není nic slavného, ale bohužel je to pochopitelné. Není třeba v tom hledat nic složitého. Rallycross je finančně velice náročný sport. V situaci, kdy se jedou jen dva závody mistrovství ČR v Česku, sponzora neseženeš. Kdo má peníze, jede Evropu. Uvidíme příští sezonu, zda nová pravidla "vyženou" některé jezdce z ME do domácího mistráku, který se dle avizovaného kalendáře v podstatě kryje s mistrovstvím zóny střední Evropy."

MMČR 2011 - Melk - Rakousko

2013? Škola a pak se uvidí...

"Ukončil jsem studium na střední škole a nastoupil na VŠ. Tím jsou priority jasně dané. Vzdělání je pro mě číslo jedna. Až potom se mohu soustředit na závody. Každopádně mé plány jsou závislé na financích a situace je taková, že musíme nejdříve stanovit rozpočet na příští rok, poté se ukáže do čeho se bude investovat. Jediné, co je jisté, je revize stávající dvěstěšestky, repase hlavních komponentů jako je motor, převodovka, tlumiče...Myslím si, že nemá cenu spekulovat. Jak bude šampionát probíhat se uvidí až na prvním závodu. Bez ohledu na to, my příští rok zcela určitě ME pod IMG nepojedeme."