Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Test v Rize

18.07.2018 | Autor: Petr Šulčík
Test v Rize
Na trati v lotyšské Rize se začátkem týdne týmy připravovaly na druhou polovinu světového a evropského šampionátu. (+fotogalerie)

Začátek tohoto týdne patřil v lotyšské Rize oficiálnímu testu jezdců mistrovství světa a Evropy. Týmy si zde mohly opět vyzkoušet trať před zářijovým závodem a připravit si vhodné nastavení na tento závod. Ve voze Audi S1 týmu EKS se ukázal loňský mistr Evropy divize Super 1600 Maďar Krisztián Szabó, který by rád na podzim v nejvyšší rallycrossové kategorii startoval. Nechyběl samozřejmě ani Volkswagen a Peugeot, který pracoval na nové evoluci vozu. Vůz Audi v divizi Super 1600 si v Rize vyzkoušel také Artis Baumanis. V dalším závodě ve Francii tak tým Volland Racing nasadí tyto autě dvě pro Baciušku a právě Baumanise. Z českých zástupců se na testu objevil Pavel Vimmer. "Během dvou dnů jsme najezdili přes šedesát kol. Vzhledem k malé účasti jsem mohl na trati jezdit sám a vyzkoušet celou řadu nastavení. Zkoušeli jsme různé varianty podvozku nebo převodů. Dík patří pořadatelům za skvělou organizaci tohoto testu. Trať byla perfektně připravená," uvedl Pavel Vimmer.

Test - Riga 2018

Test - Riga 2018