Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Telegraficky z rallycrossu

7.11.2013 | Autor: Petr Šulčík
Telegraficky z rallycrossu
Několik zpráv ze světa rallycrossu.

Napilno má před nadcházející sezonou dánský jezdec Ulrik Linnemann. Třetí jezdec letošního mistrovství Evropy divize Super 1600 by rád prodal nebo pronajal svůj vůz Peugeot 207. Ten už si vyzkoušela Ada Marie Hvaal, která je známa svojí účastí v juniorském rallycrossovém mistrovství. Letos startovala také s vozem Citroën C2 S 1600 v rámci norského šampionátu. Ulrik Linnemann dále pracuje na stavbě nového vozu Peugeot 208, se kterým by se chtěl představit v nadcházející sezoně.

telegraf

foto: Linnemann Motorsport

Přestup do nejsilnější divize SuperCar ohlásila známá francouzská závodnice Adeline Sangnier, která s vozem Citroën C2 skončila letos třetí v divizi Super 1600 francouzského mistrovství. První svezení ve voze této divize absolvovala s Peugeotem 208 (Pailler Competition) a Citroënem C4 (JSA - Davy Jeanney). Rozhodnutí, se kterým autem vstoupí do příští sezony ovšem ještě nepadlo. Přestup do vozu s pohonem všech kol je jasnou záležitostí. V úvahu připadá i účast v divizi 3 francouzského šampionátu.

RCE 2013 - Francie 2

Další ženou, která ohlásila přestup do rallycrossu, ale do toho světového je Švédka Ramona Karlsson, která se do této doby účastnila především rally. S rallycrossem má zkušenosti, v letech 1998 a 1999 jezdila švédské juniorské mistrovství s vozem Citroën AX a v konečném pořadí skončila dvakrát třetí. Před svým vstupem do rally v roce 2001 startovala ještě v roce 2000 se Saabem v divizi 2 svého domácího mistrovství. Loni absolvovala sezonu ve švédském rallyovém mistrovství s vozem Škoda Fabia WRC. Startovat by měla s vozem Ford Fiesta Mk7 týmu OMSE Andréase Erikssona. Vůz už si vyzkoušela v rámci testování týmu na Kinnekulle ringu.

telegraf

foto: Vít Bezděkovský - ewrc.cz

Novým partnerem seriálu Global rallycross championship pro sezonu 2014 se stal Red Bull. Společnost je tak prvním partnerem od jeho vzniku v roce 2011. Mistrovství by v příštím roce mělo obsahovat deset až jedenáct závodů. Kalendář bude zveřejněn v nejbližších týdnech.