Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Telegraficky z rallycrossu

2.01.2014 | Autor: Petr Šulčík
Telegraficky z rallycrossu
Přelom roku přinesl několik zajímavých zpráv a informací.

Ve švédských dílnách týmu Olsbergs MSE Andréase Erikssona se pilně pracuje na nových vozech Ford Fiesta MK7 SuperCar pro nadcházející sezonu mistrovství světa. "Momentálně připravujeme čtyři nové vozy, z nichž dva se pravděpodobně budou objevovat ve světovém šampionátu," řekl šéf týmu Eriksson. Do Švédska se také vrátilo dalších šest aut, které jezdily v seriálu Global rallycross championship. V dílnách OMSE tak mají napilno. Kteří jezdci a v jakých šampionátech se za volanty těchto aut představí zatím nebylo oznámeno.

V již zveřejněném kalendáři nově vzniklého rallycrossového mistrovství světa je opět zařazen závod v Belgii (12. - 13.7. 2014). Nepojede se ovšem na trati v Maasmechelenu, ale nově v Mettetu. Za tímto projektem stojí dva belgičtí jezdci Jos Jansen a Koen Pauwels. Známa už je také přibližná podoba tratě, která nese název Circuit Jules Tacheny.

Ford Fiesta Mk7 SC - OMSE

Přípravy pokračují také v dílnách týmu Frode Holte Motorsport, kde vzniká nový vůz Hyundai i20 SuperCar. Vůz by měl být hotov na začátku února.

Ford Fiesta Mk7 SC - OMSE

V závěru roku testoval tým All-inkl. com Racing ve francouzském Lohéacu. René Münnich absolvoval další kilometry za volantem nového vozu Audi A3 SuperCar. Před německým týmem na tomto okruhu testoval také Liam Doran. Tým LD Motorsports nastoupí do mistrovství světa 2014 v podobné sestavě jako v roce 2013. Kromě Dorana a Bakkeruda se tým poohlíží po třetím jezdci.

Ford Fiesta Mk7 SC - OMSE

Zveřejněn byl také konečně předběžný kalendář Mezinárodního mistrovství republiky 2014. Kalendář seriálu Rallycross Challenge Europe 2014 zatím není znám.

Mezinárodní mistrovství České republiky 2014

30.05. - 01.06. Sedlčany
14.06. - 15.06. Greinbach /AUT
28.06. - 29.06. Nordring /AUT
19.07. - 20.07. Sedlčany
30.08. - 31.08. Nordring /AUT
13.09. - 14.09. Sosnová  

Foto a video: Facebook Frode Holte Motorsport, LD Motorsports, Jb Vallée, RallycrossRX of Belgium