Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kalný po prvních jízdách nejlepší z Čechů, Čermák jede domů

2.07.2011 | Autor: Petr Šulčík
Kalný po prvních jízdách nejlepší z Čechů, Čermák jede domů
Pojďme se podívat na nejzajímavější okamžiky českých jezdců z dnešního dne ve švédském Höljes.

Pojďme se podívat na nejzajímavější okamžiky českých jezdců z dnešního dne.

V první rozjížďce divize Super1600 se potkali Jarda Kalný s Vénou Veverkou, doplnil je Johan Larsson, Harrie Deelen a Clemens Meyer. Přestože měl Jarda od startu tu nejméně vhodnou pozici úplně zleva, dokázal přesvědčivě zvítězit a nastartovat trojnásobné vítězství českých závodníků v řadě. Zaslouženě se po sobotním dnu skví v horní části výsledkové listiny s pátým nejrychlejším časem. Véna Veverka dojel čtvrtý a musel vyměnit spojkové ložisko.

ME 2011 - Švédsko - Höljes

Hned v následující jízdě se objevila další z klanu Kalných – Míša, jenž následovala svého otce a vyhrála skvěle systémem start – cíl před Mandie August.

Českou výpravu uzavřel úspěšně i Standa Šusta, a moderátoři na trati, tak již po třetí za sebou vyzpovídali našeho jezdce.

Našlápnuto měl i Ondy Smetana, přestože po celou dobu vedl, musel si i on vytáhnout v posledním kole žolíka. Za ním jedoucí Thörjesson byl však rychlejší, a tak Ondy skončil na druhém místě. Prozatím celkový třetí nejlepší čas z Čechů.

Zaťaté pěsti jsme měli i v rozjížďce Hunsbedt, Holtet, Heikkinen, Jeanney, Koutný. Pavlovi však ihned po startu zhasnul motor a své soupeře již na trati nedohnal.

Pokud někdo hledá výše jméno našeho prozatím nejúspěšnějšího závodníka – Zdeňka Čermáku, hledá marně. Jak jsme již informovali ve Fast info, Zdeňkovi odešla převodovka a bohužel v týmu nemají novou. Víkend tak pro Zdendu skončil.

ME 2011 - Švédsko - Höljes