Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Stoprocentní Kristoffersson

22.04.2017 | Autor: Petr Šulčík
Stoprocentní Kristoffersson
Johan Kristoffersson vyhrál obě úvodní kvalifikace druhého závodu MS v Portugalsku. V divizi Super1600 je na tom z českých jezdců nejlépe Václav Veverka.

Volkswageny ovládly úvodní den druhého závodu mistrovství světa v portugalském Montalegre. Obě kvalifikace dnešního dne vyhrál Švéd Johan Kristofferson, Petter Solberg byl dvakrát druhý. Na třetím místě po prvním dnu je Sebastien Loeb, který zaznamenal třetí a pátý čas. Jeden z velkých favoritů Andreas Bakkerud je až na dvacáté pozici. Nad portugalským okruhem svítí celý den slunce a to dělá trať hodně prašnou. Rozhodujícím faktorem tak jsou starty.

MS 2017 - Portugalsko

V mistrovství Evropy divize Super1600 vede po úvodních dvou kvalifikacích navrátilec Jussi - Petteri Leppihalme. Druhý je loňský mistr Evropy Krisztián Szabó, třetí Ulrik Linnemann. Z českých jezdců je na tom nejlépe Václav Veverka mladší, který je na osmé pozici, těsně před devátým Pavlem Vimmerem. "Naším handikepem je motor, podvozek funguje oproti loňsku lépe. Zatím jsme spokojeni," řekl Václav Veverka starší. "Časy z druhé kvalifikace ukazují, jak bude závod vyrovnaný. Vím, o několika chybách, kterých se chci zítra vyvarovat," okomentoval úvod Pavel Vimmer. Ondřej Smetana je jedenáctý a Zdeněk Kučera čtrnáctý. Oba během dne řešili technické problémy se svými vozy. "Zdá se mi, že auto nemá potřebný výkon, uvidíme zítra," prohlásil Smetana. "Mohlo to být lepší, ztratil jsem nějaký čas, když jsem se v joker lapu zastavil o jednoho ze soupeřů," dodal Kučera, který pro zítřek mění převodovku. Až dvacátý je po prvním dnu Josef Šusta. "Úvod byl složitý, ztrácím zejména na asfaltové části tratě," řekl Šusta.

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

 

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko