Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg a Mini

1.01.2015 | Autor: Petr Šulčík
Solberg a Mini
Zatímco motoristický svět žije ve svátečním čase spíše Dakarem, v rallycrossovém zákulisí se objevily dvě zajímavé informace.

Úřadující rallycrossový mistr světa Petter Solberg na svých stránkách ujistil fanoušky, že v sezoně 2015 bude obhajovat loni získaný titul. Končí tak spekulace o jeho návratu k pravidelným startům v mistrovství světa v rally. Svůj návrat k soutěžím v několika jednorázových startech, v případě že přijde zajímavá nabídka, úplně nevyloučil. Tým PSRX už pilně pracuje na vývoji a změnách na voze pro novou sezonu. Solberg by se také rád poměřil s jezdci v šampionátu Global Rallycross Championship v rámci X Games.

X Games 2013 - Mnichov

Další zpráva přisla z Velké Británie. Tým JRM Racing, který má zkušenosti především  vytrvalostních závodů, převzal od Prodrive rallycrossový projekt s vozem Mini JCW RX. S tímto vozem dosáhl Liam Doran na vítězství v X Games v Mnichově před dvěma lety. Zajímavostí je, že vůz, který vychází z rallyového speciálu, je osazen motorem o obsahu 1,6 litru. Program a jezdce oznámí tým v nejbližších měsících.