Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Startuje nová sezona MS

22.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Startuje nová sezona MS
Obhájí Petter Solberg rallycrossový titul mistra světa?

Zimní přestávka je u konce. Začíná druhý ročník rallycrossového mistrovství světa. Přes zimu došlo v jednotlivých týmech k několika změnám v jezdeckých sestavách a těšit se můžeme na zajímavé souboje. Úřadující šampion Petter Solberg nebude mít cestu za obhajobou titulu vůbec lehkou.

Norský jezdec spojil síly s Liam Doranem a vznikl tak nový tým SDRX. I když ve vývoji vozů Citroën DS3 Supercar si jde každý svou cestou. "Zapracovali jsme na autě a cítím se velmi dobře připraven na další ročník. Minulý týden jsme testovali ve Francii a Portugalsku. Jsem velmi potěšen, že jsem spojil síly s Liamem. Přes zimu na sobě hodně pracoval a vrací se silnější než v roce 2014, který pro něj byl hodně těžký. Myslím si, že naše spolupráce bude fungovat velmi dobře," uvedl Solberg.

MS 2015

A kdo bude Solbergovým největším soupeřem? Týmy Marklund Motorsport, Olsbergs MSE a Peugeot - Hansen se svými jezdci doplňuje pro letošní rok také tým Mattiase Ekströma EKSRX a sám zakladatel chce útočit na titul. Pro švédského jezdce hovoří zkušenosti, který získal závoděním v několika sériích a loňským vítězstvím na domácí trati v Höljes ukázal, že to s útokem na letošní titul může myslet vážně.

MS 2015

Jsou tu ale i další. Kompletní sezonu absolvuje Manfred Stohl (Ford Fiesta Supercar), kartami určitě zamíchá svými několika starty s VW Polo Tanner Foust stejně jako Timur Timerzyanov, který se přesunul od Kennetha Hansena k Andreasi Erikssonovi a vedle Nitišse a Bakkeruda s odzkoušeným fordem bude rozhodně silnější než loni s peugeotem. Tým Peugeot - Hansen s jezdeckou sestavou Timmy Hansen a Davy Jeanney očekává lepší výsledky než v roce 2014. Jezdecká sestava Marklund Motorsport v podobě Heikkinen a Per Gunnar Andersson také zasáhne do boje o nejvyšší příčky. Kromě Timerzyanova se individuálně přihlásil také Robin Larsson.

Zdá se tedy, že loňská sezona bude ještě více vzrušující než ta loňská. A vy ji můžete zažít na vlastní kůži. Nejbližšími závody bude klání na Hockenheimu, Itálii nebo Belgii. A pokud ne díky TV Fanda můžete sledovat esa světového rallycrossu na vlastní oči.

MS 2015

Sestavy týmů MS 2015

SDRX: Petter Solberg (N)
SDRX: Liam Doran (GB)
Ford Olsbergs MSE: Reinis Nitiss (LAT)
Ford Olsbergs MSE: Andreas Bakkerud (N)
Marklund Motorsport: Topi Heikkinen (F)
Marklund Motorsport: PG Andersson (S)
Team Peugeot-Hansen: Timmy Hansen (S)
Team Peugeot-Hansen: Davy Jeanney (F)
Volkswagen Team Sweden: Johan Kristofferson (S)
Volkswagen Team Sweden: Tord Linnerud (N)
EKS: Mattias Ekstrom (S)
EKS: Anton Marklund (S)
EKS: Edward Sandstrom (S)
ALL-INKL.COM Muennich Motorsport: Rene Muennich (GER)
ALL-INKL.COM Muennich Motorsport: Alx Danielsson (S)
World RX Team Austria: Manfred Stohl (A)
World RX Team Austria: Max Pucher (A)
Jezdci přihlášení individuálně: Timur Timerzyanov (RUS), Robin Larsson (S)