RallyX v Rize vyhráli Bryntesson a Belevskiy

11.07.2022 | Autor: Petr Šulčík
Seriál RallyX zavítal ke svému pátému a šestému letošnímu závodu do lotyšské metropole Rigy.

V pátečním prvním závodě zvítězil ve finálové jízdě Thomas Bryntesson. Během finále došlo k několika kontaktům. Po jednom z nich byli z finále vyřazeni Niclas Grönholm a také Ole Christian Veiby. Na začátku souboje byl ovšem kontakt Belevskiyho s Grönholmem, za který nakonec dostal Belevskiy černou vlajku a se svým vozem Peugeot 208 by z finálové jízdy diskvalifikován. Za vítězným Bryntessonem skončil druhý Enzo Ide a Philip Gehrman.

Po sobotním volnu byl druhý závod na programu v neděli. Zřejmě kvůli poškození svého hyundaie nenastoupil do závodu Niclas Grönholm. Yuri Belevskiy na startu byl a dokonce se mu závod podařilo před Sondre Evjenem a Thomasem Bryntessonem vyhrát. Závod musel být kvůli vydatnému dešti na dlouhou dobu přerušen. Před posledním závodem ve Švédsku je v kategorii Supercar průběžné pořadí vyrovnané. Na prvním místě má Johan Kristoffersson, který v Rize nestartoval stejný počet 113 bodů jako Niclas Grönholm. Třetí je se 104 body Thomas Bryntesson.