Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sosnová z tribuny

1.07.2015 | Autor: Petr Šulčík
Sosnová z tribuny
Zážitky libereckých fanoušků z úvodního dílu seriálu Rallycross Challenge Europe 2015.

Minulou neděli se pro nás naskytla zase po roce šance vidět rallycross tady u nás a jelikož to máme opravdu kousek, neváhali jsme. Nabalili pár plechovek piva, nějaký ten řízek a vyrazili. Už od rána bylo na co koukat. Celkem příjemně nás překvapilo množství závodníků, počasí, ale i počet diváků. Je vidět, že rallycross táhne i ve formě Challenge. Závody se museli líbit všem a nebyla nouze o celkem povedené a dramatické chvilky. Nás ovšem zase jako partu potěšilo, že jsme v depu, ale i na tribuně potkali bývalé i současné závodníky a s některými z nich jsem měl osobně možnost prohodit pár slov, což vždy potěší.

Hned ráno jsem potkal úřadujícího mistra Evropy S1600 Janise Baumanise, fandícího svému bratrovi. „Přijel jsem bráchu nafotit a samozřejmě mu fandit. Moje auto je na více než 100% připravené do Švédska, kam se moc těším.“

RCE 2015 - Česko

Max Pucher prozradil, proč v Sosnové závodí, i když je jezdcem mistrovství světa. „Potřebuju se s autem ještě více sžít, tak jsem rád za každé ostré kolo.“ 

RCE 2015 - Česko

Nejlepší moment však byl, když se u nás na tribuně zjevil Zoltán Harsányi, který ale bohužel neumí anglicky. Díky Davidu Hasmanovi a hlavně překladatelce Gabče Hustyové (díky!!!) jsme však měli možnost udělat kratičký rozhovor i v maďarštině. „Jsem tu jako divák, protože tyhle závody jsou pro mě finančně příliš náročné,“ řekl. Neměl být ale Challenge levnější formou závodění? „Z mého pohledu se oba podniky pro závodníky přiblížily finančně velmi blízko k sobě, proto tohle rozdělení do dvou různých Evrop pro mne ztratilo smysl,“  prozradil svůj pocit. Nakonec nás tak trošku všechny zajímalo, jestli si mezi svými nedávnými soupeři vybral někoho, komu fandí v MS. „Nemám jednoznačně někoho, komu bych fandil, ale moc se mi líbí auto Pettera Solberga.“ Komu ne, napadá mě. 

RCE 2015 - Česko

Víkend jako celek bych hodnotil kladně. Super společnost hromady českých fanoušků (jen houšť takových závodů), pěkná podívaná a celkem solidně zvládnutá organizace. Nezbývá než se těšit na další víkend s rallycrossem!

Pokud i vy máte nějaké zajímavé rallycrossové zážitky, neváhejte a klidně nám je pošlete.