Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Premiéra s novým vozem

1.07.2015 | Autor: Petr Šulčík
Premiéra s novým vozem
Václav Veverka v Sosnové představil nový vůz Peugeot 208 pro divizi Super 1600 se kterým pojede seriál Rallycross Challenge Europe.

Do Sosnové dorazil na poslední chvíli. Tým Václava Veverky finišoval s dokončením nového vozu Peugeot 208 a sotva stihl technické přejímky. S konečným čtvrtým místem v divizi Super1600  tak byl český reprezentant hondě spokojen. "Určitě bylo vidět, že jsem v autě dlouho neseděl. V semifinále a ve finále jsem se už za volantem cítil lépe. Z nového auta mám výborný pocit a jsem rád, že se mi závod podařilo dokončit," řekl po závodě Václav Veverka mladší.

RCE 2015 - Česko

Na novém voze je ještě hodně práce zejména v otázce nastavení. "Nestihli jsme vůbec udělat geometrii auta, řešit budeme také správné vyvážení, které je alfou a omegou rallycrossu. Změny potřebujeme udělat také na převodovce," pokračoval Veverka.

Ve finálové jízdě se Veverkovi nelíbilo počínání maďarského jezdce Lájose Gyuly, který ho atakoval při výjezdu z joker lapu. "Vůbec nevím proč to dělal. Byl jsem na vnějšku trati a těžko bych se před něj dostával. On ale strhl volant a narazil mi do dveří," popisuje český jezdec souboj po kterém zůstal na čtvrtém místě. "Na třetí by mi to asi nevyšlo. Takhle mám ještě rozbité auto," dodal.

RCE 2015 - Česko

Do dalšího závodu seriálu Rallycross Challenge Europe nezbývá mnoho času. O druhém červencovém víkendu se jezdci utkají v Litvě. "Popravdě moc se mi tam nechce. Závodit proti ruským jezdcům není nic jednoduchého. Ale uvidíme. Rád bych letos útočil na nejvyšší příčky v tomto seriálu," řekl Václav Veverka.