Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solbergův vítězný atak

18.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Solbergův vítězný atak
Rallycrossové mistrovství světa za sebou má dlouho očekávaný úvod sezony. Vítězstvím do něj vstoupil úřadující šampion Petter Solberg.

Několik novinek a také vstup Sebastiena Loeba představilo v úvodním závodě v Portugalsku rallycrossové mistrovství světa. První podnik ukázal, že nepůjde jen o souboj norského jezdce s devítinásobným rallyovým šampionem. Vyhrát může téměř kdokoli.

MS 2016 - Portugalsko

Závod jezdcům stejně jako loni dost zkomplikovalo počasí. Kvalifikace se nejlépe vydařila Mattiasi Ekströmovi, který zvítězil ve dvou kvalifikačních jízdách. Semifinále a finálovou jízdu už měl ovšem pod kontrolou úřadující mistr světa. "Celý tým pracoval celou zimu neúnavně na přípravě vozu a tohle je odměna za jejich snahu. Po dvou kvalifikačních jízdách jsme se pohybovali kolem sedmého místa, což nebyla úplně dobrá výchozí pozice. Na týmové poradě jsme se proto dohodli na změně v nastavení auta. Druhý den začal lépe, ale postihl nás problém se startovacím programem. I finálovou jízdu jsem startoval manuálně. Někdy, dnes už zastaralé věci, mohou fungovat. V roce 2015 se z vítězství radovalo osm různých jezdců. Nyní tu jsou ty tři nebo čtyři další, takže je jisté, že to nebude vůbec jednoduché," prohlásil Petter Solberg.

MS 2016 - Portugalsko

Loňskou sezonu zakončil premiérovým vítězstvím v Argentině. Tu letošní otevřel Robin Larsson druhým místem. "Buďme upřímní, tohle umístění jsem vůbec nečekal. Naším cílem bylo semifinále, druhé místo je snem. Byl to bláznivý den!"

MS 2016 - Portugalsko

Rychlost v úvodu sezony prokázali vozy týmu EKS RX, který se ujal vedení v hodnocení týmů. Ekström sice skončil na čtvrtém místě v semifinále, ale Toomas Heikkinen dokázal dojet třetí. "Prožil jsem víkend plný vzestupů a pádů. Na startu finále jsem měl problém se startovacím programem. Chtěl jsem se vyhnout problémům, třetí místo je skvělé," řekl finský jezdec.

MS 2016 - Portugalsko

Za čtvrtým Andreasem Bakkerudem dojel pátý Sebastien Loeb. Jeho vůz Peugeot 208 postihl ve finále problém s transmisemi. "Zajel jsem dobré semifinále, bohužel technický problém ve finále mě vyřadil z boje o pódium. Říkám otevřeně, není to lehký sport. Je radost řídit tenhle vůz a vidět jaký je zájem o rallycross ze strany diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru," řekl Sebastien Loeb. Šestý Johan Kristoffersson dokončil jízdu s vylomeným kolem po kontaktu s Petterem Solbergem. Dramatickou situaci řešili i sportovní komisaři, ale došli k závěru, že šlo o závodní incident.