Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Portugalské body pro české jezdce

19.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Portugalské body pro české jezdce
V Portugalsku odstartoval kromě mistrovství světa také evropský šampionát divize Super 1600. Čeští jezdci bodovali.

V Portugalsku odstartoval kromě mistrovství světa také evropský šampionát divize Super 1600. V Montalegre se na startu sešlo dvaatřicet jezdců této divize. Mezi nimi i dva Češi Ondřej Smetana a Pavel Vimmer.

Z vítězství se radoval dánský jezdec Ulrik Linnemann, který za sebou ve finále nechal domácího Mária Barbosu a Timura Shigaboutdinova. Ondřej Smetana skončil po kvalifikačních jízdách na pátém místě a do semifinále startoval ze druhé řady. O jedno místo mu nakonec unikl postup do finále, kdy ve své semifinálové jízdě skončil čtvrtý, celkově zaznamenal sedmé místo.

MS 2016 - Portugalsko

"Kvůli počasí byl závod hodně náročný. Konkurence je podobná jako loni, se ziskem bodů jsem spokojen. Hlavně že je auto celé v cíli. Osvědčily se nám změny, které jsme přes zimu udělali, zejména na řízení. Kvůli zpožděné dodávce některých dílů jsme ještě nemohli před tímto závodem auto správně doladit. Před dalším závodem v Anglii nás čeká větší test," uvedl Ondřej Smetana.

MS 2016 - Portugalsko

Pavel Vimmer se o dvě místa nevešel mezi semifinálovou dvanáctku a získal tři body za čtrnácté místo. "První den mi vůbec nevyšly dvě kvalifikační jízdy, při kterých začalo hodně pršet a na čase to bylo znát. Byl to spíš boj o přežití než nějaké závody. V neděli se mi jelo daleko lépe, na postup do semifinále to ovšem nestačilo. Auto fungovalo perfektně, změny které jsme udělali na tlumičích a na podvozku auto posunuly o kus dál," prohlásil český jezdec.

MS 2016 - Portugalsko