Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solbergova portugalská premiéra

4.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Solbergova portugalská premiéra
Historicky první závod mistrovství světa v rallycrossu vyhrál Petter Solberg.

Petter Solberg nenechal v semifinálových a finálových jízdách nic náhodě a s přehledem zvítězil v divizi Super Car. O druhé místo svedly boj týmy OMSE a Marklund Motorsport. Po průjezdu joker lapem se z druhého místa může radovat Andreas Bakkerud před týmovým kolegou Reinisem Nitišsem. Pod pódiem skončil Toomas Heikkinen a Anton Marklund.

MS 2014 - Portugalsko

V divizi Super 1600 vyhrál Sergej Zagumennov před dalším ruským jezdcem a nováčkem Nikitou Misyulyou a Janisem Baumanisem. Václav Veverka se probojoval do finále, kde skončil na šestém místě. Z ostatních českých jezdců přišel o finále těsně před cílem semifinále Ondřej Smetana, kdy se před něj nevybíravým způsobem dostal Shigaboutdinov. Pavel Vimmer dojel ve své semfinálové jízdě pátý. Zdeněk Kučera do semifinále nepostoupil.

V divizi Touring Car se po problémech Daniela Lundha radoval z vítězství Torleif Lona. Podpůrnou kategorie RX Lites vyhrál Sebastien Eriksson.

Oficiální výsledky a průběžné pořadí šampionátu zde.