Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Skvěle obsazené Setkání mistrů již za týden

15.11.2014 | Autor: Petr Šulčík
Skvěle obsazené Setkání mistrů již za týden
22. a 23. listopadu se na autodromu v Sosnové uskuteční XIII. Global Assistance Setkání mistrů. V letošním roce mimořádná startovní listina nabídne nebývalou podívanou.

Již jen jeden týden zbývá do zahájení XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, kde se setkají mistři volantu a to hned z několika motoristických disciplin. Již před časem avizovaná hlavní hvězda programu dorazí z Finska a bude jí čtyřnásobný mistr světa v rally a vítěz Rally Dakar Juha Kankkunen. Ten se v hlavním závodě objeví se Škodou Fabia WRC a v doprovodném programu jej uvidíme za volantem historického Opelu Kadett Hájek Rally teamu.

Juha Kankkunen

Pohled do zatím ještě ne zcela uzavřené startovní listiny naznačuje, že mužem, který bude s největší pravděpodobností usilovat o trofej vítězství na Setkání mistrů, bude úřadující mezinárodní mistr ČR v rally Václav Pech jun. s MINI WRC. Nebude to mít ale vůbec jednoduché, protože s klasickým a velmi silným WRC značky Subaru se proti němu postaví mistr ČR ve Sprintrally Jaromír Tomaštík. Zapomínat ale nesmíme ani na velmi rychlé mistry volantu ze Slovenska, kterými je Jaroslav Melichárek s Fordem Fiesta WRC Martina Prokopa a matadora slovenských a českých soutěží Igora Drotára se Škodou Fabia WRC. Mnoho velmi rychlých jezdců se objeví se soutěžními vozy R5 a budou to s Fordy Fiesta R5 Jan Sýkora a slovenský mistr Grzeghorz Grzyb. Jan Černý představí v České republice Peugeot 208 R5. Doplní je Antonín Tlusťák se Škodou Fabia S2000 a Martin a Josef Semerádové s produkčními Mitsubishi Lancer EVO IX.

Juha Kankkunen

Za pozornost při XIII. Global Assistance Setkání mistrů stojí i mistrovsky obsazená kategorie autokros. Kromě nejvěrnějšího účastníka Setkání mistrů a nestora českého autokrosu Jaroslava Hoška se představí také Jakub Kubíček mistr ČR ve třídě Super Buggy, Filip Šmíd mistr ČR mezi šestnáctistovkami či Jan Kuneš mistr Evropy v Junior Buggy. Zkrátka nepřijdou ani příznivci rallycrossu, protože uvidí vůz divize SuperCars Ford Fiesta Mk7 Pavla Koutného, Audi A3 René Munnicha či Josefa a Stanislava Šuštovi nebo Romana Častorala s Ondřejem Smetanou a Jakubem Bittmanem.

MS 2014 - Finsko

Nedílnou součástí XIII. Setkání mistrů bude i závod historických soutěžních vozů, které představí okruhový šampion, velký bavič a jediný Čech se zkušenostmi ve formuli 1 Tomáš Enge – Opel Kadett, Lubomír Tenkl BMW M3, Petr Žáček Audi Sport Quattro, Jiří Navrátil Ford Sierra Cosworth, Petr Hustý Alfa Romeo Gtam, či Jiří Hladík Suzuki Swift Gti. Další historické automobily uvidíme i v exhibiční části programu, kdy bez měření časů na trati předvedou své umění Břetislav Enge, italský showman Paolo Diana s Fiatem 131 Abarth nebo Juha Kankkunen a možná se dočkáme i překvapení od Václava Pecha jun. Jedním z bonbónků by mělo být představení Audi Quattro Sport S1 Jiřího Ulipa. V rámci doprovodných programů budou moci diváci mimo jiného prohlédnout dakarský speciál týmu KM-Racing Martina Macíka nebo studentské formule z ČVUT v Praze a VUT v Brně.

Juha Kankkunen

XIII. Global Assistance Setkání mistrů je možné navštívit už během volného sobotního programu, kdy diváci mohou bez omezení ze všech tribun sledovat volné jízdy na autodromu za cenu 150,- Kč za celodenní vstupenku. Hlavní program včetně paralelních jízd na trati je připraven na neděli 23. listopadu a zde diváci pořídí vstupenku za 100,- Kč na stání a za 200,- Kč na tribunu. Pro diváky bude připraveno dostatečně dimenzované parkování i občerstvení přímo na autodromu či v servisní zóně.

XIII. Global Assistance Setkání mistrů se odehraje v Sosnové u České Lípy 22. a 23. listopadu 2014. Více informací o XIII. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.