Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Setkání mistrů 2014 - seznam přihlášených jezdců

19.11.2014 | Autor: Petr Šulčík
Setkání mistrů 2014 - seznam přihlášených jezdců
Zvučná jména domácího, ale i světového motorsportu a legendární automobily i nejmodernější technika. To je XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové.

Víkendové XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové 22. a 23. listopadu nabídne divákům mimořádně bohatý seznam přihlášených posádek a pořadatelé slibují i nějaké to překvapení pro diváky navíc. Listině přihlášených vévodí jeden z nejlepších soutěžních jezdců historie, čtyřnásobný mistr světa a vítěz Rallye Paris Dakar Fin Juha Kankkunen. Toho diváci v rámci hlavního programu uvidí ve dvou soutěžních automobilech, kterými bude Škoda Fabia WRC a historický Opel Kadett C-GT/E 16V Hájek Rally teamu. Další vozy WRC v Sosnové představí sedminásobný mezinárodní mistr ČR v rally Václav Pech jun., Jaromír Tomaštík, na poslední chvíli se přihlásil Petr Hozák a Slováci Igor Drotár s Jaroslavem Melichárkem. Speciály R5 a S2000 osedlají Jan Černý, Grzeghorz Grzyb a Antonín Tlusťák. S produkčními vozy je doplní otec a syn Semerádovi.

Zajímavý je pohled na přihlášené mezi historickými automobily, kde vidíme Petra Žáčka s Audi Sport Quattro, Tomáše Engeho s Opelem Kadett, Jiřího Navrátila s Fordem Sierra Cosworth, Petra Hustého s Alfou Romeo 1750 Gtam, Luboše Tenkla s BMW M3, Jiřího Hladíka se Suzuki Swift 1,3 Gti a jako překvapení Josefa Petáka s Ladou VFTS 1600. Historické automobily se ale objeví i v exhibiční části programu, kde je hlavním lákadlem showman Paolo Diana s Fiatem 131 Abarth, Jiří Ulip s Audi S1, ale objeví se zde také znovu Juha Kankkunen a Břetislav Enge s historickým Opelem. Zajímavostí bude automobilová premiéra spěšného motocyklového závodníka Lukáše Peška s Citroënem DS3 R1. Zpestřením bude jízda cross country speciálu Hummer H3 Miroslava Zapletala a Tomáše Ouředníčka. Divákům se na okruhu v rámci doprovodného programu předvedou i nejlepší drifteři a na statické ukázce uvidí Dakarský speciál LIAZ Martina Macíka.

Rallycrossové závodníky budou v Sosnové reprezentovat Rene Munnich, Pavel Koutný, Mandie August, domácí Josef a Stanislav Šustovi, Lájos Gyula, Ondřej Smetana, Karel Václavík a Jiří Rezek. Zástupci autokrosařů budou Jaroslav Hošek, Jakub Kubíček, Filip Šmíd, a kartcross jezdci Jan Kuneš, Tomáš Gomzjakov, Michal Benda, a Jiří Rezek.

XIII. Global Assistance Setkání mistrů se odehraje v Sosnové u České Lípy 22. a 23. listopadu 2014, kdy na sobotu jsou připravené volné jízdy na autodromu, které probíhají prakticky celý den a při kterých se představí všichni účastníci XIII. Global Assistance Setkání mistrů. Hlavní program včetně paralelních a exhibičních jízd s měřením i bez měření časů čeká na návštěvníky v neděli 23. listopadu. Vstupenky zakoupíte na pokladnách autodromu v cenách od 100,- Kč. Více informací o XIII. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

Seznam přihlášených jezdců - Setkání mistrů 2014

Start_sos