Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sezona MS 2016 začíná!

12.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Sezona MS 2016 začíná!
V portugalském Montalegre dojde k dlouho očekávanému startu světového šampionátu v rallycrossu. Bitva o titul začíná.

Solberg, Hansen, Ekström, Kristoffersson, Nitišs, Heikkinen, Jeanney, Larsson, Marklund, Bakkerud, Timerzyanov....to jsou ti staří známí. A další přicházejí Block, Grönholm, Baumanis a samozřejmě největší tahák letošního ročníku mistrovství světa. Devítinásobný mistr světa v rally - Sebastien Loeb. Tyto jména slibují, že půjde ještě o více napínavou sezonu než byla ta loňská. Po dvou letech, kdy se rallycrossový šampionát může chlubit přívlastkem světový, jen jeden jezdec nosí korunu krále světového rallycrossu. Nor Petter Solberg půjde do sezony 2016 s těžkým posláním. Ubránit třetí titul. A že to bude hodně těžké, to ví i on sám. Loebův příchod zaručuje rallycrossu další růst popularity. Nebude to však jen o těchto dvou, jak se loni ukázalo vyhrát může téměř kdokoli.

MS 2016 - Portugalsko

Všichni si přejí aby se v Portugalsku závodilo na suchu. Loni celý víkend propršel a  kvalitě závodu to rozhodně neprospělo. Voda přinesla překvapivé vítězství Johanu Kristofferssonovi. Předpověď počasí neslibuje nic hezkého ani letos. Vždyť včera ráno byl okruh pod sněhem. Řada týmu už se připravuje přímo v Portugalsku. Na trati v Lousadě se kromě Pettera Solberga připravoval i tým Volkswagen Sweden, All-Inkl.com Reného Münnicha se zbrusu novými vozy Seat Ibiza Supercar a nechyběl ani tým EKS RX.

MS 2016 - Portugalsko

Seat Ibiza Supercar

MS 2016 - Portugalsko

Ford Focus RS RX Kena Blocka

První ze šesti závodů mistrovství Evropy absolvují v Portugalsku jezdci divize Super 1600. Mezi nimi opět i dva čeští zástupci Pavel Vimmer a Ondřej Smetana, na které čeká konkurence více než tří desítek jezdců. Oba nastoupí se stejnými vozy jako loni, které přes zimu prošly určitými změnami a vylepšením.

MS 2016 - Portugalsko

Portugalské Montalegre vždy provází výborná atmosféra. Taková zvláštní. Rychlá trať na severu země nedaleko hranic se Španělskem je mezi jezdci velmi oblíbená. Charakteristická je dlouhou startovní rovinkou, vyžaduje čistou stopu, především v šotolinové pasáži. Právě šotolina je zcela odlišná od ostatních závodů v kalendáři. Kdo vstoupí nejlépe do nové sezony? Na tuto otázka dá odpověď následující víkend.