Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Tým OMSE oznámil sestavu pro sezonu 2014

23.01.2014 | Autor: Petr Šulčík
Tým OMSE oznámil sestavu pro sezonu 2014
Švédský tým představil své jezdce pro tři mezinárodní šampionáty. Největším překvapením je angažování Andrease Bakkeruda.

Švédský tým Olsbergs MSE dnes představil jezdeckou sestavu a plány pro sezonu 2014. Tým se zúčastní třech mezinárodních šampionátů. Kromě nově vzniklého mistrovství světa a amerického Global rallycross championship je v plánu také švédský šampionát RallyX Supercar Scandinavia. Jezdci budou mít k dispozici vozy Ford Fiesta Mk7 SuperCar. Po několikaleté spolupráci neuvidíme za volantem fiesty Američana Tannera Fousta. Ten by měl v GRC jezdit s Volkswagenem, jeho účast v mistrovství světa je nejistá. Volné místo po odchodu Bakkeruda zůstavá také v Doranově týmu LD Motorsports.

Olsbergs MSE 2014

Sestava týmu OMSE pro rok 2014

Mistrovství světa: Andreas Bakkerud, Reinis Nitišs

Global rallycross championship: Patrik Sandell, Joni Wiman

RallyX Supercar Scandinavia: Sebastian Eriksson, Daniel Holten

Olsbergs MSE 2014

"Jako soutěžící vždy myslíme na výhru, je ovšem také třeba myslet na budoucnost," komentoval v krátkosti svou jezdeckou sestavu pro novou sezonu šéf týmu Andréas Eriksson. Jak testovací jezdci a "trenéři" (poradci) budou u týmu působit dvojnásobný rallyový mistr světa Marcus Grönholm a Andrew Jordan, vítěz britského mistrovství cestovních vozů. Týmovým manažerem se stal Jussi Pinomäki, který i nadále bude také pokračovat ve svém týmu Set Promotion. 

Tým OMSE bude také dodávat vozy RX Lites pro mistrovství světa. Za tímto projektem stojí londýnská společnost First Corner a série by se měla jet na nejméně pěti závodech světového šampionátu.

Zdroj a foto: omse.se