Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Severské rallycrossové peklo začíná již tento víkend

24.06.2011 | Autor: Petr Šulčík
Severské rallycrossové peklo začíná již tento víkend
Po anglickém, portugalském a francouzském klání se celá rallycrossová Evropa stěhuje na následující dva víkendy na sever, čeká nás mezi jezdci velice oblíbené, severské turné!

Po anglickém, portugalském a francouzském klání se celá rallycrossová Evropa stěhuje na následující dva víkendy na sever, čeká nás mezi jezdci velice oblíbené, severské turné! A proč zrovna rallycrossové peklo? Po dvouleté pauze se seriál ERC opět vrací do Norska a trochu příznačně na trať nedaleko vesnice Hell, což v překladu znamená „peklo“.

Lankebanen, trať v Norsku leží více jak 2000 km od České republiky a záchytným bodem na mapě Vám může být město Stjordal. V případě, že nevíte co s nadcházejícím víkendem, neváhejte si udělat fakultativní výlet s trochou adrenalinu, závody startují až v sobotu dopoledne.

V Norsku se krom klasických účastníků představí i mnoho jezdců, kteří se neúčastní celého šampionátu, ale domácí podnik si ujít nenechají. Namátkou budeme moci sledovat Lindefjella, nebo třeba i Pera Eklunda. Dokonce i divize TouringCars bude o tomto víkendu „našlapaná“, neboť je přihlášeno devatenáct pilotů, což je rekord novodobé historie zadokolek.

České barvy budou reprezentovat všichni tradiční účastníci, krom Standy Šusty, kterému se nepodařilo odcestovat. Zdeněk Čermák je momentálně nejúspěšnější český pilot, když je v průběžném hodnocení evropského šampionátu na druhém místě.

V rallycrossovém „pekle“ zatím jezdcům moc nepřeje počasí, když už dva dny vytrvale prší. Server rallycross.cz Vám samozřejmě opět zprostředkuje ON- LINE přenos přímo z místa dění, i když to na Ruzyni chvílemi vypadalo na Waterlo!

Fanděte rallycrossu, buďte s námi, vše vypukne zítra v 11:00!