Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa míří do Belgie

10.05.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa míří do Belgie
V belgickém Mettetu se o víkendu odehraje třetí závod mistrovství světa a Evropy 2018.

Třetí podnik mistrovství světa v rallycrossu se jede o tomto víkendu v belgickém Mettetu. Dokáže jezdec Volkswagenu Johan Kristoffersson zvítězit potřetí za sebou nebo poprvé v této sezoně najde přemožitele? Právě švédský jezdec obhajuje v Mettetu loňské vítězství, kterým odstartoval svou cestu za ziskem mistrovského titulu. "Úvodní závody ukázaly, že Peugeot a Audi jsou velmi silní. Ale jak je vidět, Volkswagen odvedl přes zimu také dobrou práci. Sezona bude určitě vyrovnanější než loni," říká před belgickým závodem Johan Kristoffersson. Kromě všech permanentních jezdců se v Mettetu v rámci světového šampionátu představí jen Francois Duval, který pojede s vozem Audi S1 (ex tým EKS). 

MS 2018 - Belgie

Druhý závod mají na programu jezdci divize Supercar v rámci mistrovství Evropy. Největšími favority jsou opět vítěz úvodního závodu z Barcelony Reinis Nitišs, Anton Marklund nebo Jean - Baptiste Dubourg. Chybět nebude ani jediný český zástupce v této kategorii Aleš Fučík. První závod v mistrovství Evropy čeká na Cyrila Raymonda, který pojede s vozem Peugeot 208 v barvách Red Bullu. Úvodního závod sezony pojedou jezdci divize Touringcar, kteří letos jedou pouze tři závody. Začíná také šampionát kategorie RX2. Závodit se v Belgii začíná už v pátek.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Belgie (Mettet)