Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Setkání mistrů s hvězdami rally, rallycrossu a autokrosu

19.10.2014 | Autor: Petr Šulčík
Setkání mistrů s hvězdami rally, rallycrossu a autokrosu
Nejlepší jezdci rally, autokrosu a rallycrossu se setkají 23. listopadu na trati při XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové.

Již třinácté Global Assistance Setkání mistrů se uskuteční 23. listopadu v Sosnové u České Lípy na zdejším autodromu. Dostaveníčko si zde dají špičkoví soutěžní jezdci rally, jezdci z rallycrossu i z autokrosu. Diváci, kterých se každoročně při Setkání mistrů sejde několik tisícovek, už dobře vědí, že tento mix nabízí jedinečnou zábavu a adrenalin pro přihlížející, kteří mohou porovnávat různé jízdní styly a výkony techniky napříč těmito třemi v České republice nejoblíbenějšími motoristickými disciplínami. Na autodromu v Sosnové se ukáží soutěžní speciály od nejmodernějších vozů WRC ze seriálu mistrovství světa v rally, až po historické automobily, kde by v letošním roce neměly chybět i vozy skupiny B. Pořadatelé v tomto roce rozčlenili program tak, aby vice respektoval závodní část, kde se budou v paralelních jízdách porovnávat jezdci mající zájem ukázat svoji rychlost před zraky diváků, a dát současně i možnost v exhibiční části vyniknout jezdcům, kteří budou chtít diváky hlavně pobavit rozevlátými průjezdy zatáčkami a smyky.

Program XIII. Global Assistance Setkání mistrů vychází z loňského formátu, kdy v sobotu 22. listopadu bude Autodrom v Sosnové přístupný divákům, kteří budou chtít sledovat volné jízdy přihlášených účastníků, kteří během soboty krouží stovky kol po autodromu, a trénují trať na nedělní závod. V neděli 23. listopadu hlavní program Setkání mistrů zahajují rozjížďky na známé paralelní trati s přemostěním, kde budou proti sobě bojovat účastníci i s různými druhy techniky proti sobě tak, aby to zhruba odpovídalo jejich rychlosti na trati. Proti sobě tak může startovat například autokrosová bugina s vozem rally, nebo rallycrossový speciál proti nejmodernějšímu vozu WRC.

Pořadatelé si zatím dávají na čas s oznámením konkrétních jmen, která budou diváky lákat k účastni na Setkání mistrů, ale už nyní je jasné, že domácí jezdci budou doplněni účastníky ze zahraničí ve všech kategoriích, a že bychom na XIII. Global Assistance Setkání mistrů měli vidět skutečné mistry volantu, kteří přivedou přihlížející diváky do varu.

Více informací o XIII. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.