Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Setkáni mistrů láká na WRC, rallycross i autocrossové buginy

1.11.2012 | Autor: Petr Šulčík
Setkáni mistrů láká na WRC, rallycross i autocrossové buginy
Osmnáctého listopadu se v Sosnové objeví zahraniční jezdci, atraktivní vozy WRC, v české premiéře se ukáže WV Polo a bavit budou i autocrossové bugginy.

Global Assistance Setkáni mistrů v Sosnové u České Lípy - memoriál Bohuslava Ceplechy připravilo letos lákavý motoristicky mix, který by měl potěšit každého nadšence automobilového sportu. Diváci si užijí silné čtyřlitrové buggy například s Petrem Bartošem či Jaroslavem Hoškem za volantem, nebo si v české premiéře budou moci prohlédnout zbrusu nový rallycrossový speciál VW Polo, který je předobrazem homologace velmi očekávaného speciálu WRC. Toto VW Polo bylo konstruováno za přispění techniků továrního týmu Volkswagen. Za jeho volantem uvidíme letošního mistra Evropy Antona Marklunda, ale chybět nebudou ani další významní rallycrossaři, jako třeba René Muenich či Jan Bartoš nebo Marek Zeman z třídy SuperCars. Doplní je autocrossové jezdec Jan Bartoš. S rallycrossovými šestnáctistovkami se v Sosnové svezou Mandie August, Zdeněk Čermák, Stanislav Šusta a také Josef Šusta.

Setkání mistrů Sosnová 2012

Nejnabitější kategorií XI. Global Assistance Setkáni mistrů bude i letos kategorie rally. Milovnici této disciplíny si letos připomenou i odvracenou tvář tohoto krásného sportu vzpomínkou na spolujezdce Bohuslava Ceplechu, který tragicky zahynul při letošní Rally Bohemia. Právě na jeho počest se v Sosnové objeví například Ir Craig Breen, účastník mistrovství světa v rally a Švéd Patrik Flodin, jenž v MS rally rovněž patřil k Ceplechovým soupeřům.

Čeští rallymani si jistě nenechají ujít letos jedinou příležitost, jak doma vidět Martina Prokopa s "Fionou", tedy s Fordem Fiesta WRC. Ve stejné kategorii odstartuje i Václav Pech jun. s MINI John Cooper Works ,ale také Slovák Tomáš Ondrej. Již zmíněný Craig Breen usedne za volant Škody Fabia WRC, Miroslav Plíhal a Silvestr Mikuláštík provětrají divácky vděčné Škody Octavia WRC a Jan Černý se Silvestrem Mikuláštíkem ukáží na Setkání mistrů vozy Subaru Impreza WRC, ale každý v jiné specifikaci ! S dvoukolkami se na start postaví Lukáš Pondělíček, Miloš Vágner, z rallycrossu si Opel Astra OPC přiveze Roman Častoral a Václav Dunovský si vyzkouší Citroën DS3 R3T. Produkční čtyřkolky budou v Sosnové ve znamení čtyř diamantů a za jejich volanty uvidíme Jana Sýkoru, Grzegorze Grzyba, Martina Hudce či Josefa Semeráda. Ze Švédska přijede Patrik Flodin, který bude týmovým kolegou Martinu Semerádovi. Třešničkou na dortu bude souboj čtyř krásných historických rally aut, kde bude smyky bavit Miroslav Janota s Opelem Kadett C-GT/E a ve stejném voze bude hostovat miláček publika Emil Triner. S Fordem Sierra RS Cosworth vyrazí Jiří Navrátil a se silným BMW M3 přijede Zdeněk Tichý.

Setkání mistrů - Česká Lípa 2010

V průběhu nadcházejícího týdne bude na internetových stránkách www.autodrom.cz a www.ewrc.cz spuštěna internetová aukce, ve které budete mít možnost vydražit například svezení na místě spolujezdce vedle účastníků XI. Global Assistance Setkání mistrů nebo některou z trofejí, kterou věnují známí čeští závodníci. Výtěžek této aukce bude věnován rodině Bohuslava Ceplechy.

Vstupenky na volné tréninky a volné jízdy v sobotu 17. listopadu i na měřené rozjížďky a finálový závod můžete zakoupit na stránkách www.autodrom.cz a nebo přímo v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové. Cenové rozmezí vstupenek je od lidových 100,- Kč po 350,- na kryté tribuně. Ještě nad návštěvou XI. Global Assistance setkání mistrů váháte? Více informací najdete na www.autodrom.cz

 

Organizační tým XI. Global Assistance Setkání mistrů

Ing. Petr Eliáš, tiskový mluvčí

e-mail: press@rallybohemia.cz

web: www.autodrom.cz