Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky

18.02.2017 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky
Několik novinek ze zákulisí rallycrossu, které se objevily v posledních dnech.

Bývalý britský mistr cestovních vozů Andrew Jordan se znovu objeví v rallycrossu. Domácí závod v Lydden Hillu pojede za volantem vozu Ford Fiesta rakouského týmu MJP Racing Maxe Puchera. Pro tento závod nahradí Timo Scheidera, který se kvůli kolizi s termínem čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu nemůže zúčastnit.

Ještě předtím než Guerlain Chicherit představí v září v Lohéacu nový vůz Renault Megane RX, pojede ve čtyřech závodech (Barcelona, Hockenheim, Mettet a Hell) s vozem Renault Clio. V plánu je také účast v kompletním francouzském šampionátu.

MS 2015 - Francie

Svůj návrat do evropského šampionátu potvrdil v závěru týdne Robin Larsson. Bude tak obhajovat titul, který získal v sezoně 2014. Tým Larsson - Jernberg Motorsport nenaplnil rozpočet pro start s vozem Audi A1 Supercar v mistrovství světa a na mladého Švéda nezbylo místo ani v ostatních týmech.

MS 2016 - Španělsko

Nová rallycrossová trať vzniká na španělském ostrově Mallorca. Za tímto projektem stojí dvojnásobný šampion DTM a pro tuto sezonu jezdec týmu MJP Racing Timo Scheider. Architektem tratě pro okruhové závodění a rallycross je světoznámý Hermann Tilke. Půjde o další novou destinaci pro mistrovství světa?

novinky