Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky

22.01.2016 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky
Několik zpráv, které proběhly v uplynulém týdnu rallycrossovým světem.

Zajímavá akce se odehrála v rakouském Kitzbühelu. Stejně jako loni zde tým Mattiase Ekströma uspořádal show, které se zúčastnily hvězdy sjezdového lyžování, Moto GP, freestylu a dalších disciplín. Přítomni byli Felix Neureuther, Henrik Kristoffersen, Marcel Hirscher, Ted Ligety, Danny MacAskill, Andrea Dovizioso, Taddy Blazusiak nebo Jon Olsson. Akci vedl Mattias Ekström, který společně s Edwardem Sandströmem nejprve ukazoval ostatním jízdu ve vozech Audi S1 Supercar, poté za volant usedli i ostatní. Připravena byla krátká sněhová trať, kde se jezdilo proti sobě. "Byl jsem překvapen jak rychle se kluci dokázali naučit ovládat vůz. Jízda na sedadle spolujezdec mi mírně zvyšovala tep....," uvedl Ekström.

Audi Quattro Challenge - Kitzbühel 2016

Lyžař Felix Neureuther se společně s Taddy Blazusiakem (enduro) stal vítězem Audi Quattro Challenge. "Měl jsem možnost vyzkoušet si rallycrossový speciál už loni, ale závodit proti ostatním je něco výjimečného, zvlášť na trati, kde můžete jet na plný plyn. Byl to mimořádný zážitek a zkušenost, za kterou je třeba Mattiasovi a Audi poděkovat," řekl Neureuther.

Dánský jezdec Ulrik Linneman vstoupí do sezony 2016 s dvěma vozy Peugeot 208 Super 1600. Druhý vůz týmu Linnemann Motorsport bude v rámci evropského šampionátu řídit další Dán Daniel Nielsen. "Nyní máme velmi napilno s přípravou aut pro nadcházející sezonu. Daniel mě minulý rok sponzoroval, letos pro něj připravíme druhé auto. Oba se zúčastníme kompletního mistrovství Evropy 2016," přestavil Ulrik Linnemann své budoucí plány. Tým pracuje také na zajištění nejméně dvou závodů v divizi Super Car. "Je to můj sen, uvidíme jestli se podaří ho splnit," dodal dánský jezdec.

MS 2015 - Německo - Buxtehude

Dlouhou zimní přestávku si startem v rally vyplní Reinis Nitišs. V rámci rallyového evropského šampionátu se začátkem února s vozem Peugeot 208 R2 představí v Rally Liepaja. "Během zimy je důležité zlepšovat a udržovat si jízdní návyky a dovednosti. Rally je výbornou příležitostí. Reagovat na neustále se měnící podmínky jsou dobrou přípravou na rallycrossovou sezonu," uvedl Reinis Nitišs.

Audi Quattro Challenge - Kitzbühel 2016