Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky

15.01.2015 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky
Několik událostí, které se staly v posledních dnech ve světě rallycrossu.

Rallycrossoví fanoušci stále volají po rallycrossu v zimních podmínkách. Kromě francouzské Andros Trophy se v zimě žádná rallycrossová série nekoná. Ve Švédsku se letos dočkají. A dokonce se pojede i na populární trati v Höljes. Seriál vznikne za podpory promotéra švédského rallycrossu STCC AB a společnosti OMSE Andréase Erikssona. Závodit se bude pochopitelně s vozy Supercar Lites a tři závody budou součástí velkých akcí. "Tato myšlenka ve mně zraje už delší čas. Nyní máme konečně dostatek vozů a můžeme tak začít s touto sérií," prohlásil Andréas Eriksson.

RallyX on Ice 2014 (kalendář + akce)

01.02. - Örebrotravet - Örebro (rallyový šampionát)
07.02. - Höljesbanan - Höljes
13.02. - Färjestadstravet - Karlstad (WRC - Śvédská rally)
14.03. - Aresjön - Are (Světový pohár v alpském lyžování)

Svoji účast v mistrovství Evropy divize Touring Car oznámila mladá švédská jezdkyně Magda Andersson. V Sezoně 2013 závodila v seriálu JRX, kde skončila na třetím místě. Její vůz Ford Fiesta Mk7 bude připraven společností Gunnarsson Motorsport.

RallyX on Ice - Švédsko

Belgický jezdec Francois Duval rezignoval kvůli nedostatku financi na zajištění kompletního programu v rámci rallycrossového mistrovství světa. Prioritou nyní zůstává účast na domácím podniku v Mettetu.

MS 2014 - Belgie

V minulém týdnu se konala v anglickém Birminghamu výstava Autosport International Show. Nechybělo pochopitelně několik rallycrossových zástupců. Akce se zúčastnil také Petter Solberg, který si představil i ve společné ukázce se Stunt Driverem Terry Grantem.

RallyX on Ice - Švédsko

Organizátoři šampionátu Global Rallycross Championship představili kalendář na rok 2015. GRC se uskuteční na devíti místech, závody v Detroitu, Los Angeles a na Barbadosu se pojedou jako dvoj závody. Celkem na jezdce čeká dvanáct podniků.

RallyX on Ice - Švédsko

foto: Facebook