Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Manfred Stohl vstupuje do MS!

15.01.2015 | Autor: Petr Šulčík
Manfred Stohl vstupuje do MS!
Manfred Stohl společně s Maxem Pucherem vytvoří rakouský tým, který se v sezoně 2015 zúčastní kompletního mistrovství světa.

Bývalý rallyový jezdec a mistr světa ve skupině N z roku 2000 Manfred Stohl vytvoří společně s dalším rakouským jezdcem Maxem Pucherem, kterého čeští příznivci rallycrossu dobře znají z působení v rámci mistrovství republiky, rakouský tým. S vozem Ford Fiesta Supercar se oba jezdci zúčastní celého mistrovství světa 2015.

Manfred Stohl a Max Pucher

foto: rallycrosssrx.com

Stohl se představil v posledním podniku loňského MS, kdy jel s druhý vozem Citroën DS3 týmu Pettera Solberga.  Po technických problémech skončil v semifinále. "Když jsem se poprvé potkal s Maxem, ihned mě informoval o svém snu vytvořit tým, který by se účastnil mistrovství světa," řekl na úvod Manfred Stohl na tiskové konferenci ve Vídni. "Bylo velmi složité sehnat dostatek financí na zabezpečení tohoto projektu, ale nakonec se to podařilo. Bez Maxova dočinění bychom to nedokázali," pokračoval Rakušan. Vozy Ford Fiesta Supercar pochází z dílen Stohl Racing.

Manfred Stohl a Max Pucher

foto: rallycrosssrx.com

"Rallycrossoví jezdci jsou novodobí gladiátoři. Společnost IMG vytvořila z rallycrossu velmi sledovaný produkt se zajímavým formátem. Závody na střídavém povrchu jsou velmi zajímavé. Jsem si jist, že jde o velmi bezpečný sport, který stojí zlomek toho, co mistrovství světa v rally. Zajímavé je to i pro sponzory. Jsem velmi pyšný, že spolu s Manfredem můžeme vstoupit jako rakouský tým do světového šampionátu," prohlásil Max Pucher.

Prvním závodem pro rakouské duo bude na konci dubna úvodní závod mistrovství světa v portugalském Montalegre.