Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky

31.10.2014 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky
Několik zajímavostí a aktualit, které proběhly rallycrossovým světem v tomto týdnu.

Kanadský podnik mistrovství světa na trati Trois - Riviéres v Quebecu se pojede v příští sezoně ve stejném termínu jako letos. V Kanadě bude startovat také kategorie RX Lites a nová disciplína side - by - side rallycross (SXSX). O co přesně půjde a pro jaké vozy bude tato kategorie zatím není známo.

Borseth

Jedním z prvních jezdců, který oznámil svou účast a návrat na rallycrossové tratě v příští sezoně je Nor Knut Ove Borseth. Tým Drive for Life RX (jde také o jméno Borsethovy nadace) se zúčastní evropského šampionátu divize Super Car se dvěma vozy Ford Focus Mk2 Supercar. Jméno druhého jezdce zatím není známé.

V posledním podniku mistrovství světa v Argentině se do šampionátu vrátí Liam Doran, kterému byla vrácena licence za incident, který se stal v Lydden Hillu. Ještě před tím se Doran společně s Reinisem Nitišsem a Kenem Blockem zúčastní akce Gymkhana Grid v Madridu (1. listopadu). Zde budou bojovat například proti Vaughnu Gittinovi mladšímu nebo králi evropského driftu Stevu Biagianovi.

MS 2014 - Portugalsko

Britský jezdec Ollie O´Donovan, mistr Velké Británie z roku 2007, plánuje v roce 2015 zúčastnit se s vozem Ford Focus Mk2 několika závodů mistrovství světa, které se budou konat na evropském kontinentu. Rád by startoval ve Švédsku a v Norsku na tratích, se kterými nemá žádné zkušenosti.