Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycross Cup po premiérové sezoně

13.02.2016 | Autor: Petr Šulčík
Rallycross Cup po premiérové sezoně
Daniel Kříž hodnotí premiérový ročník Rallycross Cupu. Dvacátého února se uskuteční slavnostní vyhlášení v Sedlčanech.

S cílem přilákat do rallycrossu více jezdců vznikl loni na jaře seriál Rallycross Cup. Tento záměr vyšel. Během sezony se rámci nově vzniklého poháru představilo přes sto dvacet jezdců. Série těchto závodů bude pokračovat také v sezoně 2016. Skládat by se měla ze šesti závodů. "Předpokládáme, že počet jezdců bude v sezoně 2016 ještě narůstat," prohlásil Daniel Kříž, jeden z organizátorů seriálu.

Rallycross Cup 2015 - Sedlčany II.

"Hlavním impulsem uspořádat tento seriálu byla malá účast jezdců v českém rallycrossovém šampionátu. Chtěli jsme vymyslet nějakou levnější formu závodění, která by byla přechodem do mezinárodního mistrovství. A myslím si, že se to daří. Do sezony 2016 nastoupí v divizi N1600 v MMČR tři nebo čtyři jezdci, kteří jezdili v Rallycross Cupu," říká Daniel Kříž.

Kříž

Daniel Kříž

Jaký rozdíl je mezi vozy, které mohou startovat v Rallycross Cupu a v mezinárodním mistrovství? "Ten největší je v tom, že nemusíme mít homologovaný rám a nemusí být homologováno ani oblečení pro jezdce. Sedačky a pásy mohou mít propadlou homologaci, ale samozřejmě musí splňovat bezpečnostní prvky. Je to o úplně jiných penězích než oficiální mistrovství republiky," vysvětlil.

Rallycross Cup 2015 - Sedlčany II.

Žádné velké změny pro sezonu 2016 nejsou v plánu. "Chceme přilákat další jezdce, zavádíme novou divizi N1300 junior pro mladé závodníky, pro kterou připravujeme vozy Škoda Felicia. Tyto vozy bychom rádi natestovali, aby mohli startovat také v mistrovství republiky," uvedl Kříž. Systém závodů by měl zůstat stejný jako v minulé sezoně. Závodit se bude v Sedlčanech, Sosnové a Domažlicích. V úvahu přichází ještě další trať. "Zatím je to v jednání. Musí jít o schválenou trať, protože jde o seriál klubových závodů pod hlavičkou Autoklubu ČR. To situaci  ztěžuje," dodal Daniel Kříž.

Kompletní plány pro sezonu 2016 budou představeny 20. února v Hotelu Vltavan v Sedlčanech. Kromě toho dojde i na slavnostní vyhlášení za rok 2015. Poděkovaní patří především firmě Chlazení Novák, který byla hlavním partnerem seriálu a dalším sponzorům, bez kterých by nebylo možné pohár uspořádat.

pozvanka

Kalendář - Rallycross Cup 2016

03.04. Sosnová
18.06. Sedlčany
24.07. Sedlčany
06.08. Domažlice
10.09. Sedlčany
29.10. Sosnová
 

Konečné výsledky - Rallycross Cup 2015