Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rakousko rozhodlo o titulech, první vítězství pro Hvaala!

15.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Rakousko rozhodlo o titulech, první vítězství pro Hvaala!
Vítězi jednotlivých divizí Hvaal, Nitiss a Tohill. Nitiss s Tohillem si již zajistili tituly mistrů Evropy. Roman Častoral dojel v divizi TouringCars třetí!

Předposlední závod mistrovství Evropy mohl rozhodnout o titulech v jednotlivých divizích. V divizi SuperCars zvítězil Alexander Hvaal, pro kterého to byla první výhra, Timur Timerzyanov skončil na druhém místě před Davy Jeanneym. Doran odstoupil z prvního místa kvůli technickým problémům, Petter Solberg do finále ani neodstartoval. O letošním mistru Evropy se rozhodne až příští týden v německém Buxtehude. Další vítězství, letos už páté v divizi Super 1600, si na své konto připsal lotyšský jezdec Reinis Nitiss. Tento výsledek mu zajistil mistrovský titul pro letošní rok. Na druhém místě dokončil finále Ulrik Linnemann před Ildarem Rakhmatullinem. Ondřej Smetana měl už během nedělních rozjížděk technické problémy, motor šel na tři válce, v semifinále po kontaktu se Shigabutdinovem poškodil na voze Ford Fiesta řízení a zůstal na pátém místě. Do finále tak český jezdec nepostoupil. 

ME 2013 - Rakousko

V divizi TouringCars zvítězil Derek Tohill a jeden závod před koncem šampionátu může slavit zisk titulu mistra Evropy. Druhý skončil Robin Larsson, na třetím místě dojel Roman Častoral, který si upevnil druhé místo v průběžném pořadí mistrovství Evropy.

Kompletní výsledky závodu zde.