Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

PSRX Volkswagen nepojede MS 2019!

15.12.2018 | Autor: Petr Šulčík
PSRX Volkswagen nepojede MS 2019!
Tým PSRX Volkswagen Sweden se vzhledem ke stávající situaci v mistrovství světa rozhodl v příští sezoně nestartovat a dát si pauzu.

Tým PSRX Volkswagen Sweden oficiálně oznámil, že v mistrovství světa v sezoně 2019 startovat nebude. Švédský tým za uplynulé dva roky vyhrál 19 z 24 závodů, Johan Kristoffersson se stal dvakrát mistrem světa a ve dvojici s Petterem Solbergem triumfovali i v hodnocení týmů. Hlavním důvodem neúčasti je nedostatečná konkurence v příštím ročníku. Tým se chce soustředit na jiná odvětví motorsportu. "Je to opravdu smutné, ale klesající počet týmů nám neumožňuje zůstat pro rok 2019. Za uplynulé dva roky je třeba poděkovat všem našim partnerům. Tým, který byl vytvořen během několika týdnů, dokázal vybojovat fantastický úspěch," říká šéfka týmu Pernilla Solberg.

MS 2018 - Švédsko

"V posledních dvou letech se v rallycrossovém mistrovství světa sešla obrovská konkurence v podobě znače Audi, Ford, Peugeot a Volkswagen. K vidění byly skvělé souboje mezi nejlepšími piloty světa. Týmu PSRX Volkswagen se podařil obrovský úspěch, o který se velkým dílem zasloužili Pernilla a Petter Solbergovi a hlavně brilantní jízdou Johan Kristoffersson. Situace v šampionátu se odchodem tří značek změnila, proto jsme museli přehodnotit naši účast a rozhodli se v příští sezoně nestartovat. Vývoj rallycrossu budeme i nadále sledovat v souvislosti s jeho elektrifikací a náš zájem tímto směrem dále trvá," uvedl Sven Smeets, ředitel Volkswagen Motorsport.

MS 2018 - USA

"Upřímně řečeno, bylo to trochu privilegium být členem tohoto skvělého týmu. Užíval jsem si každou minutu v autě. Jsem smutný, že v příští sezoně nebudu sedět za volantem vozu Volkswagen Polo Supercar, ale chápu důvody tohoto rozhodnutí. Když nemáme dostatek závodníků, co můžeme dělat," ptá se úřadující mistr světa Johan Kristoffersson. "Důležité je pochopit, že je to pauza. Není to konec.Tým bude fungovat i nadále a program bude zveřejněn začátkem roku. Stále věřím, že světový rallycross může divákům může přinést skvělé závodění, kdekoli na světě," uzavřel Petter Solberg.