Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Prohlášení Tomáše Drásty

11.05.2010 | Autor: Petr Šulčík
Prohlášení Tomáše Drásty
Tomáš Drásta je sice vrchař a soutěžácký spolujezdec, ale jeho problém není rallycrossu v době, kdy je MMČR vypsaná oficiálně na závodištích vzdálených několik set, mnohdy tisíc kilometrů, nikterak vzdálen...

    Tomáš Drásta je sice vrchař a soutěžácký spolujezdec, ale jeho problém není rallycrossu v době, kdy je MMČR vypsaná oficiálně na závodištích vzdálených několik set, mnohdy tisíc kilometrů, v době, kdy startovné vyrostlo na naprosto neúnosnou, neslušnou mez, nikterak vzdálen.


Jsem přesvědčen o tom, že i pravověrný rallycrossař, který se chce udržet v kondici a současné mistrovství v podstatě neumožňuje zúčastnit se kompletního kalendáře, občas bude muset přikročit k tomu, že se sveze někde jinde.

Na stránkách autoklubu visí toto upozornění:

Sdělení Autoklubu České republiky

Upozornění pro jezdce, činovníky a pořadatele


Na začátku letošní sezony došlo k několika případům účasti držitelů licencí na podnicích nezapsaných v národních kalendářích FAS AČR a FMS AČR. Znovu upozorňujeme držitele licencí (jezdci i činovníci), že se účastí na těchto podnicích vystavují možnému postihu ze strany disciplinárních komisí.
 
Autoklub ČR

 zdroj: www.autoklub.cz

A hned tu máme první causu.
Naše redakce byla požádána Edou Paterou, promotérem Českého mistrovství ZAV o zveřejnění prohlášení Tomáše Drásty. Činím tak v dobré víře ve zdravý rozum.

Tady je dopis v originální, nezměněné podobě:

K rukám disciplinární komise.

   Vážení soudruzi,

        ve čtvrtek 13.5.2010 se má za mé přítomnosti projednávat moje účast na závodech nezapsaných v  kalendáři. Pro Vaši informaci,i když nepochybuji že máte své zprávy, zůčastnil jsem se minulý víkend závodu stejného seriálu. Nechápu proč Vás tolik trápí to, co dělám za své peníze ve svém volném čase. Ale prosím, osobujete si na to právo. Vzhledem k tomu, že Vám jistě nejde o automobilový sport, ale  pravděpodobně o finanční zájmy FAS, pak jsem nucen tuto situaci akceptovat a ve čtvrtek se dostavit. Jistě velmi dobře víte, že jsem přihlášen jako spolujezdec na sprintrally o tomto víkendu, kam bych měl odjíždět již ve čtvrtek kolem dvanácté hodiny. Musel jsem informovat své sponzory a jezdce, že musíme zvážit moji účast na sprintu. Prosíme Vás tedy o informaci, jakým způsobem si máme počínat. Zdali odvolat moji účast kvůli případnému pozastavení moji činnosti, nebo je možné najít jiné řešení? Pro Vaši informaci ještě dodávám, že nemám v úmyslu vzdát se účasti na zmíněném "nepovoleném" seriálu. Zároveň mám také smluvní závazky na seriál sprintrally. V době konání podniku zaštítěném FAS se dobrovolně podrobuji příslušným řádům. Rozhodovat o tom co dělám ve svém volném čase je moje výsostné právo a řády jakékoliv organizace nemohou být nadřazeny zákonům a listině zákl. práv. Navrch autoritativní jednání monopolní organizace AČR koliduje s volnou konkurenční soutěží. Vymezovat své právo a omezovat jiné konkurenty jistě nemá podporu v zákoně. A závodění, pořádání závodů a reklamní činnosti v tomto odvětví motorismu je podnikání jako každé jiné.

    Se  soudružským pozdravem   Tomáš Drásta,10.5.2010

    Ve stanovách Autoklubu ČR je tento předpis samozřejmě zakotven, každý jezdec ho tedy přijetím a zaplacením licence musí vzít navědomí. Na druhou stranu by neškodilo, kdyby se stanovy a chování institucí více přizpůsobovaly aktuální situaci nejen v motorsportu, ale i v celé společnosti.
Bylo by přeci škoda, kdybychom kvůli pár bezvýznamným šlamastikám přicházeli o závodníky a pořadatele kvalitních závodů.