Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Při pohledu na startovku do Essay se může udělat i slabo od srdce

19.05.2011 | Autor: Petr Šulčík
Při pohledu na startovku do Essay se může udělat i slabo od srdce
Již tento víkend pokračuje svým třetím podnikem Mistrovství Evropy, tentokrát na francouzské půdě.

Již tento víkend pokračuje svým třetím podnikem Mistrovství Evropy, tentokrát na francouzské půdě. Po roční pauze se závodníci opět utkají o mistrovské body na trati v Essay, na kterou nemá dobré vzpomínky Standa Šusta, který při svém posledním účinkování předvedl trojitého, odpíchnutého ridbergera v součinosti s místními svodidly.

 na francouzské půdě jsou tradičně silně obsazeny, nicméně letos padl další rekord v počtu startujících v jedné divizi. Pokud bylo v roce 2009 přihlášeno do divize Super 1600 42 startujících, tak letošní rok posouvá hranice možného ještě o 6 jezdců dále. To v důsledku znamená, že i když vyhrajete všechny své rozjížďky, tak se nemusíte dostat ani do finále D, neb jak známo rozhoduje čas. V divizi SuperCars se představí 35 pilotů a v TouringCars 14 kousků.

ME 2009 - Francie (F) - Essay

Česká výprava bude zřejmě oslabena o jediného jezdce, který startuje v SuperCars, tedy Pavla Koutného. Rodina musí být vždy na prvním místě, a tak Pavel v očekávání příchodu na svět nového závodníka dává před takovou malicherností, jako je závod Mistrovství Evropy rozhodně, přednost své partnerce.

Zdeněk Čermák, Jarda Kalný, Vena Veverka, Ondřej Smetana a Míša Kalná se budou prát o body pro české barvy. Zatímco první tři jezdci přejíždějí ze závodu v Portugalsku přímo do Essay, Míša a Ondra budou cestovat z Čech.