Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Prach a vítr zatím vedou!

8.05.2010 | Autor: Petr Šulčík
Prach a vítr zatím vedou!
Prach, chladný vítr, časové průtahy. Prostě zásahy vyšší moci nelze ovlivnit nikde na světě, tedy ani v Evropě, tedy ani ve Francii... Závody se však odehrávají jako řemen.

Prach, chladný vítr, časové průtahy. Prostě zásahy vyšší moci nelze ovlivnit nikde na světě, tedy ani v Evropě, tedy ani ve Francii... Závody se však odehrávají jako řemen. Je opravdu skvělé sledovat, jak se mění výkonnost všech jezdců. Načíhnete do časů volných tréninků, zjistíte, že nejrychleji jeli především domácí jezdci, zatímco v dalším průběhu své pozice téměř všichni poztráceli. Naopak například naši piloti divize D1A ve volných trénincích postupně najížděli trať, aby Jaroslav Kalný vyhrál měřáky a Zdeněk Čermák ukořistil 3. celkové místo v  1. rundě.

Divize 2


Pohledné závodění, celkem slušně, až nezvykle obsazeného pole. Zatím to vypadá, že o vítězství se poperou Borseth s Kenisem. Romana Častorala najdete ve výsledkách "až" na pátém místě, ale nenechte se unést. Romanovi nevyšel moc start a pak se vše vyvinulo asi trochu jinak, než by si přál. Věřme, že ještě doodstraní potíže s elektronikou a zítra pojede o "bednu". Viktor Mužík se učí krotit své "nové" nářadí, jde mu to dobře, zítra se dá očekávat další posun tabulkou. Josef Iro jede sice s opraveným motorem, leč bez přístrojových budíků. Musí tak být hodně opatrný a vsázet na intuici a zkušenosti. Ty mu určitě nechybí, auto funguje, takže se budeme těšit na další vývoj.

Divize 1A


Neuvěřitelně vyrovnané souboje. Jede se vskutku o setiny. Jedna malá chybička, třeba nezaviněná vlastní vinou, ztratíte v rozjížďce 3 desetiny vteřiny a už jste o 5 míst vzadu. SODA. Takhle asi to vypadalo s Ondym Smetanou, který si vede od rána skvěle, ale runda prostě plná tlačenic znamená až 23. místo. Ještě o 2 místa za ním figuruje Pavel Vimmer. On však jede s motorem, který má svá nejlepší léta za sebou a tak s takovým výsledkem možná dopředu počítá. Svůj rozjezd ale s přehledem vyhrál. Kalný svedl hned několik vynikajících soubojů. V jeho rundě se jelo tvrdě, Jarda dělal co mohl, ale pár nechtěných výletů mimo ideální stopu znamená 10. místo. I tak: Dost dobré! Velkou radost mají zřejmě u Čermáků. Těžko říci, co se Zdeňkem a jeho vozem takhle rychle vyvedli, faktem je, že Zdeněk od rána podával výkon, na který u něho nejsme zvyklí. Pohyboval se dokonce ve středu pole. Včera jsem slyšel u nich ve stanu pár vtipných historek o používání psychologie. Kdo ví, jestli od žertu nepřikročili u Čermáků k praktickému využití. V rozjížďce totiž zatáh! A to tak, že zásadně. 3. místo celkově!

Divize 1


Co asi čekáte za zprávy. Vždyť už se to opakuje pořád dokola. Podívaná na nejvyšší úrovni, opravu zážitek. I zde dochází k mnoha zvratům. Jen dvě stálice zatím září od rána a svůj jas si podrželi až do večera. Doslova jen milimetry dělí Jernberga a Isachsena. 9 setin rozdílu na 4 kola v první rundě hovoří za vše. Dlužno však dodat, že v rozjížďce před Isachsenem jezdil neohroženě Liam Doran. Chyba v posledním kole v Jokeru ho však o vítězství připravila.
Z popela vstal Eriksson a skvěle si vede domácí "neevropan" Davy Jeanney. 
Náš "nováček" Roman Zwiefelhofer pomalu přivyká evropským rallycrossovým zvyklostem. Četnost startovního pole a kvalitu konkurence určitě očekával, na vlastní kůži to však vypadá ještě náročněji. Odvaha mu nechybí, absence pudu sebezáchovy také ne, takže co? Nezbývá než doufat, že team Pavla Koutného dá Romana a jeho vůz přes noc do pořádku a zítra pokračujeme ve výuce. Pavel sám má za sebou rovněž pestrý, úspěšný den. Ti z Vás, kdo čekáte na zprávu o Pavlovo startovních procedurách se dočkají výborné zprávy. Fiesta startuje vskutku skvěle. V rundě Pavel přestartoval i Erikssona. Další vývoj závodu už ovšem tak pozitivní nebyl a tak Pavel půjde spát s prozatimní vidinou finále "D".

Mějte hezký sobotní večer a zítra nashle na webu. Čeká Vás opravdu pestrá neděle. Serfujte a sledujte WRC na Novém Zélandu, F1 ve Španělsku a sledujte hlavně RC tady v chladné Francii.