Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Po prvním dnu ve vedení Fabien Pailler

31.08.2013 | Autor: Petr Šulčík
Po prvním dnu ve vedení Fabien Pailler
V divizi Super 1600 vyhrál obě dvě rozjížďky Reinis Nitiss, v divizi TouringCars vede Derek Tohill. Českým jezdcům se příliš nedařilo.

Ani Sebastien Loeb ani Petter Solberg. Nejrychlejšími jezdci úvodního dne sedmého závodu mistrovství Evropy jsou v divizi SuperCars Fabien Pailler a Timmy Hansen. Oba mají na svém kontě jednu výhru a jedno druhé místo v úvodních rozjížďkách. "Všechno fungovalo bez problémů. Ve druhé jízdě to byl boj, ale využil jsem volné trati před sebou a zůstal na prvním místě," řekl Fabien Pailler. Třetí místo zatím patří Timerzyanovovi. Sebastien Loeb je průběžně devátý, když zajel šestnáctý a pátý čas. V první rozjížďce Loeb špatně odstartoval, ve druhé jízdě jezdil po celou dobu na vedoucí pozici a svoji jízdu vyhrál. Petter Solberg zůstal ve druhé rozjížďce stát spolu s Doranem na startu. Domnívali se totiž, že šlo o předčasný start Fabien Paillera, jízda však zastavena nebyla.

ME 2013 - Francie

V nejvíce obsazené divizi Super 1600, ve které odstartovalo 37 jezdců, zatím jasně vede Reinis Nitiss, když obě rozjížďky vyhrál. Na druhém místě je francouzský jezdec Steven Bossard. Oba dva jezdci se spolu utkali ve druhé rozjížďce a vítězně ze souboje vyšel lotyšský jezdec. Třetí místo si vyrovnanými časy zajistil David Olivier. Ulrik Linnemann byl po kontaktu s Färénem z druhé jízdy vyloučen. Z českých jezdců je na průběžném devatenáctém místě Jan Skála. Ondřej Smetana v první rozjížďce kolidoval s Mandie August, ve druhé zajel sedmnáctý čas. Celkově je pětadvacátý. Zdeněk Kučera byl v první rozjížďce po startu po kontaktu se soupeřem mimo trať. Do druhé jízdy po problémech s poloosou (pravděpodobně následek kolize v první jízdě) neodstartoval. Zatím je na čtyřiatřicátém místě.

V divizi TouringCars vede Derek Tohill, když zajel třetí a první čas. Druhé místo patří Koenu Pauwelsovi (vyhrál první rozjížďku) před Rogerem Enlundem. Roman Častoral v první rozjížďce skončil na druhém místě, v té následující obsadil sedmé místo. Celkově je na čtvrtém místě.