Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Petter Solberg: Hlavní je zisk titulu mezi týmy!

28.04.2017 | Autor: Petr Šulčík
Petter Solberg: Hlavní je zisk titulu mezi týmy!
Petter Solberg před sezonou vyměnil vůz. Spolu s Johanem Kristofferssonem vytvořil nový tým PSRX Vokswagen Sweden.

Byl to právě on, kdo v zimní přestávce způsobil v rallycrossovém prostředí největší rozruch. Petter Solberg po čtyřech sezonách za volantem vozu Citroën DS3 změnil značku. Spolu s Johanem Kristofferssonem vytvořil nový tým PSRX Vokswagen Sweden. Tým s tovární podporou německé automobilky. Oba jezdci jsou velkými kandidáty na titul.

Byla pro vás zimní přestávka v něčem jiná než ty předešlé?
"Ani ne. Stále jsem velmi zaneprázdněn. I přes to, že spojení s Volkswagenem nám řadu věcí ulehčilo, stále bylo na čem pracovat. Nové kamiony, týmové zázemí, připravit všechny věci. Také jsme hodně testovali, aby vůz byl perfektně připraven. Teď teprve uvidíme, jestli jsem odvedli dobrou práci a jak rychlý bude vůz. Přeci jenom nejde o úplně rallycrossové auto."

MS 2017 - Portugalsko

Jaké byly první pocity v novém voze?
"Bylo to rallyové auto, takže řada věcí se musela upravit. A řada nás ještě v dalším průběhu sezony čeká. Absolvovali jsme řadu testů, ale potřebujeme testovat více. Filozofie vozu zůstala stejná, největší změnou oproti DS3 je příčné uložení motoru."

Můžete prozradit, co na vozech zůstalo z rallyových speciálů?
"Nechci příliš prozrazovat. Rally a rallycross jsou odlišné disciplíny. V rally se při stavbě hodně zohledňuje bezpečnost. V rallycrosu používáme úplně jiné pneumatiky, takže i co se týče šasi došlo k několika změnám. Víc ale skutečně prozradit nemůžu."

MS 2017 - Španělsko

Změna určitě nastala ve složení týmu.
"Můj tým z loňského roku zůstal pohromadě. Navíc máme akorát lidi od Volkswagenu."

Jaká jsou očekávání od této sezony?
"Hlavním cílem je zisk titulu mezi týmy. Pak se teprve uvidí, jak na tom budeme v šampionátu jezdců. V první řadě to chce konzistentní a stabilní výsledky ode mě a od Johana."